מייק פומפאו: אין לישראל חברה טובה יותר מאשר ארצות הברית

נשיא המדינה ריבלין נפגש עם מזכיר המדינה האמריקאי המבקר בישראל. "אתה חבר נהדר לישראל ואנו מלאי הערכה על הידידות האמיצה בינינו".

ערוץ 7 , י"ד באדר ב תשע"ט

ריבלין ופומפאו
ריבלין ופומפאו
צילום: מארק ניימן - לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש היום (חמישי) עם מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו המבקר בישראל.

בפתח פגישתם אמר הנשיא: "מייק, אתה חבר נהדר למדינת ישראל, ואנו מלאי הערכה על הידידות האמיצה בינינו. ארצות הברית היא בעלת הברית האסטרטגית החשובה ביותר של ישראל ואנחנו מעריכים את מה שאתה עושה עבור ביטחון ישראל והאזור מאוד. המדינות שלנו הן בעלות ברית, ואני מאמין שאנחנו רואים עין בעין את האתגרים וההזדמנויות באזורנו".

הנשיא ביקש ממזכיר המדינה לשלוח את ברכתו גם לנשיא טראמפ ושב והודה בשם מדינת ישראל על הצעד החשוב של פתיחת השגרירות האמריקאית בירושלים.

מזכיר המדינה פומפאו הודה לנשיא על קבלת הפנים החמה ואמר: ״אדוני הנשיא, אני בטוח שאתה יודע שאין לישראל חברה טובה יותר מאשר ארצות הברית. אלה לא רק דיבורים, אנחנו פועלים כך הלכה למעשה יום-יום, ולרווחת שתי המדינות. לארה"ב מחויבות מוסרית ומדינית למנוע מכוחות עוינים לכרסם את היציבות האזורית - וכך נעשה״.

בפגישתם דנו השניים באתגרים השונים באזור, בדגש על הזירה הצפונית, בהתבססות האיראנית בסוריה ובלבנון ובתמיכה האיראנית להתעצמות חמאס בעזה וחיזבאללה בלבנון.