בני גנץ: לא נעלה מיסים

מפלגת כחול לבן הציגה את המצע הכלכלי שלה, "אנחנו נעשה שינויים גדולים, לא הכרזות גדולות"

חזקי ברוך , י"ד באדר ב תשע"ט

בני גנץ
בני גנץ
צילום: שריה דיאמנט

ראשי ''כחול לבן'' בני גנץ ויאיר לפיד הציגו היום (חמישי) את המצע הכלכלי של מפלגתם.

"ישראל היא לפני הכל, ומבחינתי ומבחינתנו, חייהם ורווחתם וטובתם של אזרחי ישראל כולם הם קודמים לאינטרסים האישיים שלנו", אמר גנץ.

''אנחנו קמים בבוקר ונקום בבוקר ונחשוב מה אנחנו יכולים לעשות לטובתם, לא במובן הפופוליסטי. אני לא מחויב לאף אחד, אף אחד לא עומד מאחורינו באופן שאני צריך לעשות עבורו משהו, למעט האזרחים עצמם.

''אם ציפיתם להכרזות גדולות, אז לא. תקבלו דרכים שונות לעשות את הדברים, נעשה שינויים גדולים, לא הכרזות גדולות. אנחנו נקדם את זה עבור כל האזרחים", הבטיח גנץ.

גנץ דחה את הטענות ולפיהן אבי ניסנקורן, המועמד ברשימת כחול לבן, הוא 'איש של ועדים' ולכן ימנע קידום רפורמות לטובת אזרחי ישראל. "לניסנקורן מודעות כלכלית וחברתית מאוד גבוהה. הוא מחויב יחד איתנו לשינויים הכלכליים שצריך לעשות במדינת ישראל. הוא לא בא להגן על ועד כזה או אחר".

גנץ הגיב להקלטות שפורסמו בחדשות 13, בהן דיבר על הסכמים עם החרדים: "פוליטיקה היא יצירת חיבורים שמקזזים בין מה שאתה רוצה לבין מה שאתה יכול, וצריך להתחשב אחד בשני. אמצא את הקו הנכון שבו כמות הכסף שהולכת למקומות פרטיקולריים תרד, והכמות שהולכת למשאבים כלליים תעלה".

במפלגת ''כולנו'' הגיבו למצע החברתי של כחול לבן, ומסרו "עוד הצגה של מפלגת לבן לבן. הם דואגים להסתיר מעיני הציבור את ניסנקורן בהצגת המצע הכלכלי. הם מנסים להסתיר את כישלונותיו הרבים של שר האוצר לשעבר יאיר לפיד. הציבור לא ישכח איך פעל לקיצוץ קצבאות הילדים, שהעלה מיסים בלמעלה מ-5 מיליארד שקלים ולא פעל לרגע להעלאת תקציב הבריאות שמימלא היה קטן.

"את הכישלונות שלו, שר האוצר כחלון תיקן. הכלכלה הישראלית בתקופת השר כחלון היא החזקה ביותר מאז קום המדינה. יש ירידה במדדי האי שוויון, למעלה מ-25 אלף ילדים יצאו מקו העוני, משפחות צעירות נהנות מתוספת של אלפי שקלים לשכר נטו, 65000 זוגות זכו בדירה במחיר למשתכן וניתנו תוספות חסרות תקדים למשרדים חברתיים ולסל התרופות, לחיילות ולחיילים, למורים ורופאים צעירים. לפיד היה ונשאר הפרזנטור של המאיון העליון", לשון התגובה.