פומפאו: לא נתערב בבחירות בישראל

מזכיר המדינה האמריקני מבהיר כי הפגישות שהתקיימו ויתקיימו בשבוע הבא עם ראש הממשלה הן מחוייבות המציאות ואינן סובלות דיחוי.

ערוץ 7 , י"ד באדר ב תשע"ט

פומפאו ונתניהו
פומפאו ונתניהו
צילום: רויטרס

מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, אומר כי חרף הידידות העמוקה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ, לאמריקנים אין כל כוונה להתערב במערכת הבחירות בישראל.

בראיון לחדשות 12 ציין פומפאו כי הפגישה של טראמפ עם נתניהו היא כזו שלא ניתן לדחות. "בביקורי באזור ובביקורו הצפוי של נתניהו בוושינגטון בשבוע הבא אנו דנים בנושאים עולמיים דחופים ורגישים, אם זה האתגרים שמציבה הרפובליקה האסלאמית של איראן או ההתפתחויות בסוריה. אלו סוגיות שלא סובלות דיחוי והן לא פועלות לפי שעון הבחירות".

פומפאו הוסיף כי "לקפטן סולימאני (מפקד משמרות המהפכה) לא אכפת מהבחירות, הוא ממשיך לתמוך בחיזבאללה בכל יום. איראן וחיזבאללה ממשיכות במאמצים למחוק את ישראל מהמפה. אלה הנושאים החשובים כרגע‎. המשימה שלנו היא לפעול ביחד עם ישראל נגד האיומים המשותפים האלה. זו הסיבה שהגעתי לכאן ועל זה נתניהו וטראמפ ישוחחו בפגישתם בשבוע הבא".

הוא נשאל על תכנית השלום של הממשל ואמר כי היא עדיין אינה מוכנה לפרסום וכשיגיע המועד המתאים מבחינת האמריקנים - היא תוצג. "אנחנו מתקדמים עם התכנית וכל העולם יראה את החזון שיכול להביא שלום לאזור ולפתור את הבעיות. כשהזמן יבשיל נפרסם את הפרטים. אנחנו רוצים שלום בין ישראל לפלסטינים".