החשד: רצחו את עדיאל תורתי והעלימו את הראיות

בסוף השבוע הוגשה הצהרת תובע נגד שני החשודים ברציחתו של עדיאל תורתי בחודש ינואר בפתח תקווה, לאחר שהחקירה הובילה אליהם.

ערוץ 7 , י"ז באדר ב תשע"ט

עדיאל תורתי ז"ל
עדיאל תורתי ז"ל
צילום: דוברות המשטרה

משטרת ישראל פענחה את תיק היעלמותו ומותו של עדיאל תורתי בפתח תקוה, כך הותר לפרסם אחר הצהריים (ראשון).

חקירה מהירה של צוות חקירה מיוחד במשטרת ישראל הובילה לאיתור זירת העבירה ולמעצר של החשודים ברצח.

החקירה נפתחה לאחר שב-20 בינואר התקבלה במשטרה תלונה על היעדרו של עדיאל תורתי בן 20 מפתח תקווה. בעקבות התלונה נפתחה חקירה לבירור נסיבות ההיעדרות תוך קיום מבצע חיפושים אחר הנעדר, והפעלת אמצעים רבים, טכנולוגיים ואחרים, לאיתורו.

למחרת, מצא כוח משטרה את גופתו של תורתי כשהיא קבורה בשטח פתוח בין שכונת פג'ה בפ"ת לבין כפר סירקין.

חקירת האירוע הוטלה על צוות חקירה מיוחד במשטרת ישראל שאיתר, יום לאחר מציאת הגופה, יחידת דיור בה על פי החשד בוצע הרצח, ברחוב אחווה יעקב בפ"ת. החוקרים שהגיעו ליחידת הדיור מצאו כי עולה ממנה ריח חזק מאוד של חומרי ניקוי והתעורר חשד כי המקום שימש זירה לביצוע העבירות. עוד התברר מהחקירה, כי הדירה עברה ניקוי יסודי, כולל צביעה חלקית של הקירות, הוסרו מושבים מכיסאות ומזרן בדירה נמצא קרוע.

בחקירה מורכבת שכללה ניתוח ובדיקת מצלמות האבטחה בכל אזור זירת מציאת הגופה, זיהו החוקרים שני חשודים במעורבות באירוע, קרו גבוריאן בן 22 שנעצר ב-29 בינואר ואלירן אסקיאס בן 23 שנעצר ב-1 בפברואר, שניהם תושבי פ"ת.

במצלמות האבטחה נצפה הקורבן נכנס ליחידת הדיור של קרו ובחלוף כשעתיים וחצי קרו יצא ממנה, ביחד עם אלירן ואדם נוסף. השלושה צולמו כשהם לוקחים את הקטנוע של הקורבן. בהמשך ובשעות הערב, קרו חזר לדירה עם החשודים הנוספים, כשאחד מהם נושא פח זבל וכולם עוזבים את הדירה לאחר כשעה.

חוקרי המשטרה הצליחו לאתר את מסלול נסיעתם של החשודים לאחר מותו של תורתי ומצאו כי למחרת האירוע, החשודים הגיעו לבית עסק ורכשו בו חומרי ניקוי. החשודים נכנסו ליחידת הדיור ולאחר כשעתיים עזבו אותה כשהם נושאים עימם שקיות אשפה גדולות.

בחקירה עלה כי בין תורתי לבין החשודים התפתח וויכוח, במהלכו דקרו החשודים את תורתי בסכין יפנית. בהמשך גרר קרו את תורתי למקלחת והמשיך לדקור אותו כשאלירן מצטרף אליו ודוקר אף הוא את תורתי עד לשבירת הסכין. בהמשך, לקח אלירן בקבוק וודקה, שבר אותו ועם שבר הבקבוק החשודים המשיכו לדקור את תורתי ואף חנקו אותו באמצעות בגד שלופף סביב צווארו. לאחר מכן שוסף גרונו של תורתי באמצעות שבר הבקבוק על ידי קרו, שיצא מהמקלחת, התיישב על המיטה ואמר: "גמרתי אותו".

החשודים נעצרו על ידי משטרת ישראל ומעצרם הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. ביום חמישי האחרון הוגשה נגד החשודים הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדם כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.