מנדלבליט: לא נחשפתי לסוד הביטחוני

היועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי ראש הממשלה מעולם לא אמר לו מהי הסיבה בגינה אישר את מכירת הצוללות הגרמניות למצרים.

ערוץ 7 , י"ז באדר ב תשע"ט

צוללת
צוללת
צילום: משה שי, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הבהיר הערב (ראשון) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מעולם לא אמר לו מהי הסיבה בגינה אישר את מכירת הצוללות הגרמניות למצרים.

זאת, בניגוד לדברי נתניהו בראיון לחדשות 12 ולפיהם היועץ המשפטי לממשלה ידע על הנתון הסודי שהוביל להחלטתו.

מנדלבליט השיב לפניית התנועה לאיכות השלטון ואמר כי "חקירת פרשת הצוללות נערכה באופן יסודי ומעמיק וכל מהלכיה ננקטו אך ורק משיקולים של בירור האמת.

''במסגרת עדותו של ראש הממשלה בפרשה, שכידוע נגבתה שלא תחת אזהרה, הוא השיב בין השאר גם לשאלות בנושא מכירת צוללות מגרמניה למצרים והסביר בהקשר זה כי קיימת סיבה רגישה שבגינה הוא לא התנגד בשלב מסוים למכירת הצוללות".

עוד המשיך היועמ"ש: "ראש הממשלה הוסיף כי מפאת סודיות הסיבה הוא אינו יכול לפרטה בפני החוקרים, אך הוסיף כי הוא מוכן להשלים את עדותו בנושא בעדות מיוחדת שימסור ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה בלבד".

"מאחר שנתון סודי זה לא היה דרוש באותו מועד לחקירה הפלילית, הוחלט בשעתו - על דעת כל גורמי החקירה והאכיפה הנוגעים בדבר - שלא נדרש להעמיק ולברר מהו הנתון הסודי האמור", הבהיר מנדלבליט. "למען הסר ספק נציין כי היועץ המשפטי לממשלה לא נחשף לנתון סודי זה בשום שלב".

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה, ''היועץ המשפטי לממשלה מאשר שהוא קיבל את העובדה שנושא הצוללות המצריות הוא נושא ביטחוני רגיש ולא שום דבר אחר. הוא גם מאשר את העובדה שראש הממשלה נתניהו הציע בשעתו לעדכן אותו ביתר הפרטים המסווגים, אך היועמ"ש לא ראה בכך צורך.

''ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב עם היועמ"ש והזמין אותו לפגישה, יחד עם היועץ לביטחון לאומי, שבה יעדכן אותו ביתר הפרטים המסווגים", נמסר.