סערה באוניברסיטה העברית

איתמר בן גביר הוזמן להשתתף בפאנל באוניברסיטה העברית. סטודנטים המזוהים עם השמאל קוראים להחרים את הפאנל.

ערוץ 7 , י"ח באדר ב תשע"ט

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

עו"ד איתמר בן גביר, מועמד ''איחוד מפלגות הימין'' לכנסת, הוזמן להשתתף בפאנל שייערך הערב (שני) בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית שבהר הצופים.

הזמנתו של בן גביר מעוררת סערה רבה בקרב חוגי הסטודנטים השייכים למחנה השמאל, ונציגי סיעות מרצ והעבודה כבר הודיעו כי בעקבות השתתפותו של בן גביר הם יחרימו את הפאנל.

כתבת כאן 11, כרמל דנגור, דיווחה גם כי סטודנטים ערבים וסטודנטים המזוהים עם חוגי השמאל הקיצוני תלו בקמפוס מודעות שקראו להחרים את הפאנל, ואף שלחו לאגודת הסטודנטים מכתב בו קראו לאגודה לבטל את הפאנל.

במכתב נאמר בין היתר: "מפאת האפשרות שבשמנו יכנס לקמפוס אדם חשוך וגזען, שלא בוחל ברטוריקה של טיהור אתני של חלק מתלמידי הפקולטה, ראוי שתבטלו את הפאנל". כמו כן, הודיעו כי יערכו הפגנות בהן יקראו שלא לאפשר את כניסתו של בן גביר לפקולטה.

עו"ד בן גביר מסר בתגובה לדברים, "הצביעות והדו פרצופיות של אנשי השמאל שיומם ולילה מסבירים לנו על הצורך בהכלת דעות שונות ועל מעלת הפלורליזם והסובלנות, שוב נחשפת. מצופה ממי שמכיל את דעותיו של המרצה באוניברסיטה, עופר כסיף, המתיר את דמם של חיילי צה"ל, שיכיל גם את דעותיו של איתמר בן גביר".