טראמפ חתם: הגולן בריבונות ישראלית

נשיא ארה"ב חתם בפתח הפגישה עם ראש הממשלה על הכרה אמריקנית רשמית ברמת הגולן. בתום הפגישה ימריא נתניהו בחזרה לישראל.

יוני קמפינסקי, וושינגטון , י"ח באדר ב תשע"ט

טראמפ ונתניהו בבית הלבן, הערב
טראמפ ונתניהו בבית הלבן, הערב
צילום: לע"מ

טראמפ חתם: הגולן בריבונות ישראלית

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ חתם בפתח פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על הכרה אמריקנית רשמית בריבונותה של ישראל ברמת הגולן.

נזכיר כי ביום חמישי הכריז הנשיא האמריקני כי בשלה העת להכרה אמריקנית ברמת הגולן כשטח ישראלי. נתניהו וטראמפ נשאו הצהרות בתחילת המפגש ביניהם

הנשיא האמריקני פתח בהתייחסות לירי חמאס לעבר המושב משמרת ממנו נפגעו שבעה בני אדם. "אנחנו מביעים את תנחומינו לעם הישראלי על ההתקפה הנוראית של חמאס על בית ישראלי הבוקר - מתקפה בה נפצעו לפחות שבעה אזרחים כולל ילדים".

"אנחנו לא רוצים לראות עוד התקפות כאלה. ראש הממשלה ואני נדון בכך ובנושאים נוספים. נדון בעיקר בהגנה מפני הטרור ואולי גם בהתקפה נגדו", הוסיף טראמפ.

הוא התייחס לצו הנשיאותי המכיר בריבונות ישראל בגולן ואמר, "ב-1967 הפכה רמת הגולן להיות חלק מישראל, הפעילות האגרסיבית של איראן, כולל חיזבאללה בסוריה, הופכת את האזור לנכס אסטרטגי ישראלי".

סיכום פגישת נתניהו וטראמפ

הוא המשיך לתקוף את המשטר האיראני. "באיראן קוראים 'מוות לישראל ולארה"ב', וקוראים לשואה לעם היהודי. אנחנו נילחם באנטישמיות בכל כוחנו. ישראל מדגימה איך מדינות קובעות את עתידן והיא הפכה להשראה. ארה"ב תעמוד לצידה תמיד".

ראש הממשלה הודה לנשיא טראמפ ואמר כי האמריקנים "מראים בעקביות תמיכה בישראל ותמיכה בזכותה להגנה עצמית. למרבה המזל אף אחד לא נהרג מירי הרקטה אבל אנחנו מגיבים בכוח, גם בשעה זו שאנחנו מדברים כאן".

"יש לי מסר פשוט לאויבינו - נעשה מה שצריך להגן על ישראל ועל המדינה שלנו. מכאן אסע בחזרה הביתה כדי להוביל את אזרחי ישראל", דברי נתניהו.

דברי הנשיא טראמפ וראש הממשלה נתניהו בפתח הפגישהטוען....