שר החוץ האמריקני: להגן עם המולדת של העם היהודי

״ביקורת על עצם קיומה של ישראל אינה מקובלת״, אמר פומפאו. ״האנטי-ציונות שוללת את עצם הלגיטימיות של מדינת הלאום של העם היהודי".

עוזי ברוך, וושינגטון , י"ט באדר ב תשע"ט

פומפאו
פומפאו
Reuters

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו מתייצב ליד ישראל ומבהיר כי ארצות הברית תיאבק באנטישמיות בכל צורה שהיא.

בנאום פרו ישראלי בוועידת אייפאק בוושינגטון אמר פומפאו "אני מודאג מאוד מאיום ישן שמופיע מחדש - האיום של האנטישמיות. האנטישמיות היא סרטן ששולח גרורות במזרח התיכון, באמריקה ובאירופה, ולמרבה הצער גם בארצות הברית".

לדבריו, ארצות הברית עומדת לצד העם היהודי ולצד ישראל במאבק נגד הגזענות הגדולה בעולם. ״הגזענות הזאת לובשת צורה חדשה וחתרנית במסווה של אנטי-ציונות. מדברים על זה בתקשורת שלנו. היא נתמכת על ידי חברי קונגרס מסוימים".

"אל תבינו אותי לא נכון, ביקורת על המדיניות של ישראל היא דבר מקובל בדמוקרטיה. אבל ביקורת על עצם קיומה של ישראל אינה מקובלת. האנטי-ציונות שוללת את עצם הלגיטימיות של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

פומפאו הדגיש: "חברים, תרשו לי לומר זאת בפומבי אנטי-ציונות היא אנטישמיות. ממשל טראמפ מתנגד לה באופן חד משמעי ואנו נילחם נגדה ללא הרף".

״על כל בני האדם ההגונים לדחות את האנטישמיות״, הוסיף שר החוץ האמריקני. ״אנטי-ציונות היא אנטישמיות, ויש להתעמת עם כל אומה הדוגלת באנטי-ציונות, כמו איראן. עלינו להגן על המולדת של העם היהודי".