נרשמים לטסט? לא באמצעות טלפון כשר

לאחר פניית ח"כ אורי מקלב הודיע משרד התחבורה שגם חרדים המחזיקים בטלפון כשר יוכלו להירשם למבחני נהיגה מעשיים.

מיכל לוי , י"ט באדר ב תשע"ט

טלפון נייד
טלפון נייד
צילום: פלאש 90

משרד התחבורה מנע מתלמידי נהיגה המחזיקים בטלפון כשר להירשם לטסט, ותלמידים חרדים רבים מנסים בשבועות האחרונים לאלתר פתרונות.

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) פנה למשרד התחבורה בטענה לאפליה. במכתבו לאפי רוזן, מנהל אגף בכיר רישוי במשרד התחבורה, תיאר מקלב את התופעה הבעייתית.

"במסגרת הרפורמה החדשה, ההרשמה לשיבוץ למבחן נהיגה ('טסט') נעשית באמצעות בתי הספר לנהיגה שרושמים את התלמידים למבחנים באמצעות מערכת ממוחשבת ברוש. לשם השלמת ההרשמה למערכת 'ברוש', נשלח לטלפון האישי של התלמיד קוד אבטחה באמצעות מסרון, אותו יש צורך להקליד במערכת 'ברוש'.

"לאחר ההרשמה, מערכת ברוש מעדכנת את התלמיד על מועד הטסט באמצעות מסרון. לאור העובדה שתלמידים בני המגזר החרדי, משתמשים בטלפון שאינו תומך במסרונים, הם אינם יכולים להירשם לטסט''.

מקלב תיאר במכתבו כי "עד לפני מספר שבועות, במקרים כאלו בתי הספר לנהיגה הקלידו מספר טלפון של מורה הנהיגה במקום מספר טלפון של התלמיד ודרכו קיבלו את המסרון, אך בשבועות האחרונים אופציה זו נחסמה''.

רוזן השיב למקלב כי התקלה תתוקן בשבועות הקרובים. "אבקש לעדכן אותך, כי במהלך השבועות הקרובים תמומש האפשרות לקבל חיווי אודות הבחינה המעשית באמצעות הודעה קולית", נאמר לו.