דיכטר: אמירות פופוליסטיות

''מהלך צבאי צריך להיות מתואם היטב עם הצבא, בשיקולים מדיניים, עם תמיכה מדינית'', אמר ח"כ אבי דיכטר מהליכוד.

חזקי ברוך , י"ט באדר ב תשע"ט

פגיעת הרקטה במשמרת
פגיעת הרקטה במשמרת
Flash 90

יו''ר ועדת החוץ והביטחון ח''כ אבי דיכטר הסביר היום (רביעי) מדוע התגובה הישראלית לירי הרקטות לא תהיה קטלנית כפי שמצפים רבים מאזרחי ישראל.

בכנס האבטחה של ישראל אמר דיכטר כי ''עזה זה לא זבנג וגמרנו. לסוגיית עזה יש פתרון אחד בלבד: השמדת תשתיות הטרור הצבאיות של חמאס בעזה. יש שתי דרכים לעשות זאת - אחת מדינית ואחת צבאית. הסיכוי לעשות זאת בדרך מדינית נמוך מאוד – אני מתקשה לראות מדינות ערביות שיעשו זאת''.

לדבריו, ''אם זה לא יקרה בדרך מדינית, לא יהיה מנוס לעשות את זה בדרך צבאית. זה אפשרי. לחבית הטרור יש תחתית. את התחתית הזו אנחנו יודעים למצוא. צריך לעשות את זה זהיר גם מבחינת כוחותינו, זה סיפור שייקח הרבה זמן. עשינו את זה באינתיפאדה השנייה, וצריך לעשות את זה אם לא יהיה פתרון מדיני, ולצערי הסיכוי שזה יקרה בתהליך מדיני הוא נמוך מאוד.

''מהלך כזה מחייב לקבוע בזהירות את העיתוי והעוצמה, זה לא מהלך שאתה נגרר אליו, כמו הטעות שהייתה בלבנון השנייה שם נגררו למלחמה מבלי לדעת שזו מלחמה".

דיכטר הדגיש: ''לכן אני מציע לכולנו לא ליפול שבי לאמירות פופוליסטיות שנשמעות בימים האחרונים. מהלך צבאי צריך להיות מתואם היטב עם הצבא, בשיקולים מדיניים, עם תמיכה מדינית''.