סמוטריץ' הותקף בכנס החקלאות בשל התמיכה ביו"ש

יו"ר האיחוד הלאומי הותקף בכנס החקלאות בשל התמיכה ביו"ש והשיב, "זו בורות ורשעות, אני מחויב גם לחקלאות וגם להתיישבות".

ערוץ 7 , י"ט באדר ב תשע"ט

בכנס 'בוחרים חקלאות' שהתקיים היום (שלישי) בהשתתפות פוליטיקאים ואנשי ציבור, נאם גם יו"ר האיחוד הלאומי ומועמד 'איחוד מפלגות הימין' ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

אלא שבניגוד לשאר הנואמים האחרים דבריו שוסעו שוב ושוב על ידי נוכחים בקהל, אשר טענו שמשרד החקלאות הסיט תקציבים להתנחלויות במקום לחקלאות.

סמוטריץ' דחה בתקיפות את הטענות ואמר, "יש קומץ קטן שמאמץ אסטרטגיה של שמאל קיצוני שמסכסך בין אוכלוסיות. מנסים להעמיד את החקלאות ואת ההתיישבות מול ההתיישבות בשומרון, לסכסך את החלוצים אלה באלה".

לדבריו, "שקל אחד מתקציב משרד החקלאות לא עבר להתיישבות ביהודה ושומרון, שקל אחד! שקר שחוזרים עליו כמה פעמים, לא הופך לאמת".

"יש תקציב קואליציוני שיועד ליהודה ושומרון. שקל אחד ממשרד החקלאות לא הלך לשירות הלאומי או להתיישבות, זה תקציב ייעודי", קבע סמוטריץ' והוסיף, "זה בורות, רשעות וצביעות".

יו"ר האיחוד הלאומי המשיך וטען כי הוא לא מתכוון להפסיק לסייע להתיישבות ביהודה ושומרון: "אני מצדיע להתיישבות ביהודה ושומרון כהמשך החזון הציוני, אני אשקיע בה את כל יכולתי. ובמקביל – ללא סתירה, אני יודע לעשות גם וגם. אני מחויב גם להתיישבות בנגב ובגליל, לחקלאות והייצור, כי זו הציונות וזה המשך החזון הציוני במדינת ישראל".