חשד: חפרפרת במטה כחול לבן

מי מדליף את השיחות הסגורות של בני גנץ? במפלגה פתחו בבדיקה פנימית בניסיון לאתר את ה"חפרפרת" במטה הבחירות.

ערוץ 7 , כ' באדר ב תשע"ט

בני גנץ
בני גנץ
צילום: פלאש 90

הנהלת מפלגת כחול לבן החלה בביצוע בדיקה פנימית מקיפה על מנת לחשוף אתה"חפרפרת" בתוך מטה הבחירות של המפלגה, זאת לאחר פרסומן של ההקלטות המביכות שבהן נשמע יו"ר המפלגה בני גנץ, כך מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות".

בדיווח צויין כי בשבועיים האחרונים נחשפו שתי הקלטות של גנץ משוחח עם צוות מצומצם ביותר של מטה הבחירות במפלגתו. בהקלטה הראשונה מודה גנץ בשיחה סגורה כי הוא אינו נועל לחלוטין את הדלת בפני האפשרות לשבת בממשלה אחת עם בנימין נתניהו.

גנץ אף סיפר, כי יהיה מוכן ללכת רחוק כדי לצרף את החרדים לממשלה בראשותו: "אני שולח לכם דף ריק, חתום למטה בני גנץ, שני שליש דף שלכם תמלאו למטה מה שאתם רוצים, תשאירו לי שליש, אני אמלא מה שאני רוצה".

בהקלטה השנייה, שוחח גנץ בפורום מצומצם מאוד וסיפר כי נתניהו ערב הבחירות יהיה מוכן לפגוע בו פיזית. "אם הייתה לנתניהו דרך שיהרגו אותי - הוא היה עושה את זה", הצהיר גנץ.

בכיר מאוד במפלגה אף האיץ בפורום סגור כי "חייבים לבדוק איך שיחות כאלו מודלפות ממטה הבחירות של המפלגה. מדובר באירוע חמור מאוד". גורמים במפלגה טענו כי הבדיקה החלה בפרופיל נמוך, מאחר שהם חיכו לחזרתו של גנץ מוושינגטון כדי לבצע בדיקה מקיפה יותר בעזרתו.