ארה"ב מענישה את עוקפי הסנקציות על איראן

הממשל האמריקני הטיל סנקציות חדשות על 25 אישים וגופים באיראן, טורקיה ואיחוד האמיריות שהקימו רשת פיננסית למיון הטרור האיראני.

ניצן קידר , כ' באדר ב תשע"ט

טראמפ
טראמפ
Reuters

משרד האוצר האמריקני הטיל סנקציות חדשות על 25 אנשים ועסקים באיראן, טורקיה ובאיחוד האמירויות, ונגד מוסדות הכוללים גם בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים.

העיצומים ננקטו נגד אישים וחברות שדאגו להעביר כמיליארד דולרים לממשל בטהרן ולתוכניות הצבאיות שלו בעקיפין, בניסיון לעקוף את הסנקציות שהטיל הממשל האמריקני על המשטר בטהרן.

שר האוצר סטיבן מנוצ'ין אמר כי מטרת הסנקציות היא "לשבש את התוכנית של המשטר האיראני להעביר מיליארדי דולרים באופן לא חוקי".

"אנו מכוונים לרשת רחבה של חברות ויחידים הממוקמים באיראן, בטורקיה ובאיחוד האמירויות כדי לשבש את התכנית שהמשטר האיראני השתמש בה כדי להעביר באופן לא חוקי יותר ממיליארד דולר בקרנות לשימושיו הזדוניים".

"באיראן ממשיכים לנצל את המערכת הפיננסית הבינלאומית כדי להתחמק מסנקציות, בעוד שהמשטר מממן טרור ופעולות אחרות המערערות את היציבות באזור", הוסיף מנוצ'ין.

סיגל מנדלקר, תת שרת האוצר לענייני טרור, הוסיפה כי "הרשת הענקית שהוטלו עליה סנקציות היא רק הדוגמה האחרונה לשימוש של המשטר האיראני בפרקטיקות מטעות כדי לנצל את המערכת הפיננסית הגלובלית ולהסיט משאבים לצורכי טרור".