סוד ההורות נחשף

לאחר אינספור הרצאות, מנחת ההורים הפופולרית זיוה מאיר הוציאה מדריך עם הכללים היסודיים להורות נכונה. הורדת המדריך - ללא עלות

ערוץ 7 , כ' באדר ב תשע"ט

זיוה מאיר
זיוה מאיר
צילום: יח"צ

מנחת ההורים זיוה מאיר פרסמה את 'סוד ההורות' – מדריך להורים ובו מגוון תובנות ועקרונות חינוכיים המותאמים לדורנו.

"הורים בדורנו מתמודדים עם הרבה מאוד סוגיות חינוכיות", שיתפה מאיר, "יש סוגיות שלא היו בדורות קודמים או שהיו נדירות יותר, כמו שמתואר בסוף מסכת סוטה: 'בעקבות משיחא חוצפא יסגא (תִרבה), ויוקר יאמיר...ואין תוכחת...והאמת תהא נעדרת...'

''אכן, ילדים היום יודעים לענות בחכמה על כל דבר ומותירים אותנו כאילמים מולם, ויש הרבה מאוד בלבול לגבי עקרונות שפעם היו נורא ברורים וטריוויאליים".

"אני מאמינה ובטוחה שלא סתם הקב"ה בחר בנו להיות הורים בדור הזה", המשיכה מאיר, "וכמו שהילדים תואמים את הדור, כך גם ההורים יכולים לעמוד במשימה שהוטלה עליהם להיות הורים בתקופה זו, ודווקא לכן מוטלת עלינו משימה עצומה, לגדל את הדור הזה עם כל האתגרים שבו. במדריך יש כלים מעשיים ופרקטיים שכל הורה זקוק להם כדי להיות מחנך טוב".

מאיר, מנחת הורים מפורסמת, מרצה כבר למעלה מחצי יובל ברחבי הארץ והעולם על הורות, ולאחרונה החליטה להפיץ מסמך ובו סיכום העקרונות החינוכיים בדורנו.

מאיר הסבירה מה גרם לה לכתוב את המסמך: "פונים אלי מידי יום הורים מוטרדים ושואלים 'מה עושים כש...' והאמת שאין תשובה ברורה ומוגדרת מה צריך לעשות. במדריך אני למעשה חושפת, מה התפקיד שלנו כהורים מחנכים, כשאדם עושה את תפקידו ואת שליחותו בצורה טובה, הרבה יותר קל לו, הוא אפילו נהנה וגם הדברים מסתדרים טוב. לכן המדריך מיועד לכל ההורים והמחנכים".

בשנים האחרונות גברה מאוד המודעות ללימוד הורות. ממה זה נובע? מה גורם להורים להתחיל ללמוד הנחיית הורים?

"פעמים רבות קורה לי שאני מקבלת שיחת טלפון מאימא שמבקשת כמה רגעים מזמני. היא רק רוצה לדעת כיצד עליה לנהוג במצב שהיא שרויה בו כרגע, ואז מגיע תיאור על מצב נורא סבוך, בטח לא משהו שאפשר לטפל בו בשיחת טלפון, כי צריך לראות את כל התמונה ולהכיר את המורכבות. חינוך הוא תחום שחובה להשקיע בו, ככל שנשקיע בחינוך מוקדם יותר כך נראה ברכה בעמלנו".

אם צריך לבוא ללמוד, מה הטעם במדריך קצר?

"גם אם לא לומדים את הכל מהיסוד, יש עקרונות שצריך לדעת בכל מקרה. בתי אסתר אברהם, שהיא מטפלת מקצועית, כתבה ביחד איתי את המדריך בצורה נגישה מאוד ויישומית.

''הוא נותן בסיס להתבוננות חדשה ומעמיקה. הוא מתאים גם למי שכבר למד הנחיית הורים שימצא בו חיזוק והתפתחות, וגם למי שמעולם לא עסק בנושא – הוא פותח צוהר לעולם מרתק שמאחורי ההתנהלות ההורית.

''אנחנו מקבלים תגובות נלהבות מהציבור. מישהי ספרה לי שהורידה את המדריך בערב שבת על מנת ללמוד אותו בשבת ולהפתעתה היא לא התאפקה וגמעה אותו בשקיקה מיד כשהגיע. אפשר לקרוא בו שוב ושוב ולקבל מיקוד למה התפקיד שלנו ובאלו כלים ניתן להיעזר בדרך שלנו".

להורדת המדריך 'סוד ההורות' – לחצו כאן