בכיר ב'ישראל ביתנו' בכנס מיסיון?

בארגון 'אור לאחים' טוענים כי מועמד 'ישראל ביתנו' השתתף בכנס של ארגון מיסיון משיחי 'בית הלל'. ישראל ביתנו: פייק-ניוז.

שמעון כהן , כ' באדר ב תשע"ט

כנס בכירי ישראל ביתנו
כנס בכירי ישראל ביתנו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ארגון 'אור לאחים' מדווח ומוחה על השתתפותו של בכיר ב'ישראל ביתנו' באירוע מיסיון.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם הרב בנימין וולקן, ראש המחלקה למאבק במיסיון ובכתות ב'אור לאחים', המספר על קהילת 'בית הלל' שבאירוע שלה השתתף הבכיר, אלכס קושניר, מועמד לחברות בכנסת מטעם הרשימה.

"מדובר בקהילה דומיננטית וגדולה בקהילה המיסיונרים משיחית באשדוד. הם פועלים מאזור התעשייה בעיר . מדובר באלכס קושניר שהיה מנכ"ל משרד הקליטה עד לאחרונה. בשיחה שהייתה לי אתו שאלתי אותו אם הוא היה שם בעבר באירועים וכנסים אחרים, וזכיתי לטריקת טלפון, לא לפני שהוא הודה שאכן היה באירוע של הקהילה לפני כחודש", מספר הרב וולקן. "כששאלתי בכמה אירועים השתתפת ואיך הגיע לקהילה הוא טרק את הטלפון. באותו אירוע היה גם סגן ראש העיר, שמעון כצנלסון, גם הוא מאותה מפלגה. הוא השתתף באירוע ונאם שם".

על האירוע עצמו מספר הרב וולקן כי מדובר בחלוקת מזון ותלושי קנייה הניתנים לעולים מברית המועצות לשעבר, ועל פי מפגשים שלו ושל פעילי הארגון עם אנשי הקהילה, אלה משלבים בין מתן העזרה לנזקקים לבין חלוקת ספרי מיסיון וספרי הברית החדשה. את הפעילות הזו מבצעים אנשי 'בית הלל' במרכזי הקליטה. "מדובר בארגון משיחי מסיונרי. לא מדובר בבית כנסת קונסרבטיבי או רפורמי אלא במיסיון והם לא מסתירים שמדובר בקהילה מסיונרית. מתקיימים שם לימודים של מה שהם מגדירים כספרי הקודש, תנ"ך ולהבדיל 'הברית החדשה'".

בדבריו מדגיש הרב וולקן כי אמנם הוא אינו מאמין שקושניר עצמו חבר בקהילת מסיון משיחי, אך השתתפותו ונוכחותו באירוע שכזה מעניקה לגיטימציה לפעילותו של ארגון כזה ומחזקת אותו.

מדוברות 'ישראל ביתנו' נמסר בתגובה לטענות: "לא מתייחסים לפייק-ניוז".