אלי ישי מסביר: מדוע פרשתי מהמירוץ?

יו"ר מפלגת 'יחד' פרסם הודעה לפיה הוא עמד בהבטחתו שהמפלגה לא תסכן את שלטון הימין, ועל כן מעביר את תמיכתו למפלגת יהדות התורה.

חזקי ברוך , כ' באדר ב תשע"ט

אלי ישי
אלי ישי
ערוץ 7

יו"ר מפלגת 'יחד', השר לשעבר אלי ישי, מסביר בהודעה שפרסם אחר הצהריים (רביעי) מדוע החליט לפרוש מהמירוץ לכנסת ולהעביר את תמיכתו למפלגת יהדות התורה.

"לאחר שבועות של עבודה נמרצת לחזק את תנועת 'יחד', הגענו ב"ה להישג של למעלה ממאה אלף תומכים שנרשמו והביעו תמיכה בדרכו של מרן ראש הישיבה גאון ישראל רבי מאיר מאזוז שליט"א, ובדרכה של תנועת 'יחד'. ועל כך תודתי הרבה לכל הפעילים המסורים שרק בזכותם הגענו ליעד זה. כפי שהבטחנו, תנועת 'יחד' לא תסכן את הימין והצביון היהודי, בטח לא במערכת בחירות קריטית זו", הצהיר ישי.

הוא סיפר כי "לפני כעשרה ימים החלו מגעים לתמיכה ב'יהדות התורה' בתיווכו של סגן השר הרב מאיר פורוש. לאחר ששקלנו את הנתונים ובחינת האפשרויות העומדות בפנינו, הבאנו בפני מרן ראש הישיבה רבי מאיר מאזוז שליט"א את המצב לאשורו נכון לרגע זה, עם כל ההשלכות והאפשרויות. כפי שנהגתי במשך כל שנותי בפוליטיקה ביושר ובאמונה, כאשר ביקשתי מהרב כי טובתי האישית לא תהיה צד כלל וכלל בסל השיקולים".

"הרב בחן את הדברים, בדק וחקר את ההתחייבויות לשמירה על דרכה של תנועת 'יחד', וקיבל החלטה מתוך דאגה לעולם התורה, מתוך אחריות להצלחת גוש הימין, ולערכים המלווים את תנועת 'יחד', למשוך את רשימת 'יחד' מהתמודדות לכנסת הנוכחית, ולהביע תמיכה ברשימת 'יהדות התורה'", הוסיף ישי.

הוא ציין כי "מתוך כל האפשרויות שהצגנו בפני הרב, קבע הרב כי אופצייה זו היא הטובה ביותר בכדי לשמר את הדרך בה אנו מאמינים".

"אנו יוצאים לדרך זו, מתוך הכרה והבנה כי זו הדרך הבטוחה והטובה ביותר למען תורת ישראל, עם ישראל, ולמען שלמות ארץ ישראל. יחד כל בית ישראל ספרדים ואשכנזים, חרדים חילונים ושומרי מסורת, וכל מי שחשובה לו צביונה היהודי של המדינה", מסכם ישי.

מוקדם יותר, במהלך כנס פעילים בחיפה סיפר יו"ר ועדת הכספים ואיש דגל התורה ח"כ משה גפני כי ''סגרנו הסכם עם אלי ישי, הוא יפרוש ויתמוך ביהדות התורה''.

בתמורה צפוי אלי ישי להשתלב בעשיה הציבורית לטובת הציבור החרדי. ייתכן ולאחר הבחירות הוא יזכה למינוי שיעסוק ביצירת פתרונות למצוקת הדיור בציבור החרדי.

מאיחוד מפלגות הימין נמסר בתגובה לפרישת ישי: ''אנו מברכים על הצעד האחראי של אלי ישי, שדואג למניעת איבוד קולות למחנה הימין. אנחנו קוראים למצביעי יחד לחזור הביתה. תצטרפו אלינו ויחד נשמור על עם ישראל ארץ ישראל ותורת ישראל''.