המופע המרכזי של השנה – קונצרט הגאלה של "יובל"

"יובל", האנסמבל הישראלי לחזנות ומוסיקה יהודית, מגיש את "טובים השניים" הקונצרט השני והמרכזי בסדרה ע"ש יוסף פלג ביליג.

ערוץ 7 , כ' באדר ב תשע"ט

"יובל"
"יובל"
צילום: אנדרי לסקו

לאחר השבר הגדול בעולם החזנות עם הסתלקותו בחטף של ד"ר מרדכי סובול ז"ל, מי שהיה מייסדה, מנהלה והרוח החיה שבה, החליטה הנהלת "יובל" - כי מפעל חייו של סובול חייב להמשך וביתר שאת.

בהמשך להצלחה הגדולה של הקונצרט הראשון בסדרת המנויים, ממשיכה "יובל" אל הקונצרט השני, הקונצרט המרכזי של עונת המנויים – בהשתתפות שני ענקי השירה היהודית החזן יצחק מאיר הלפגוט והזמר אוהד מושקוביץ ,שמופיעים יחדיו לראשונה בערב משותף מלא, שנבנה במיוחד לסדרת המנויים של "יובל".

בקונצרט הראשון של סדרת המנויים "רזא דשבת" - אייש אופיר את מקומו של אביו, ד"ר סובול, ומפתיחת הערב ניכרת הייתה אווירת החידוש באולם. הערב נפתח עם מחרוזת "ענג שבת" תזמורתית, כאשר הקהל לא מפסיק לזמזם את שירי השבת הידועים כל כך.

רוב העיבודים קיבלו עדכונים ותוספות להרכב התזמורתי החדש. כמו כן ,בוצע לראשונה בקונצרטים מסוג זה "טיש לשבת", בו ישבו כל החזנים סביב שולחן שבת ערוך ומסודר כשמאחוריהם תזמורת סימפונית ומקהלת ענק ושרו באווירה חגיגית ומיוחדת ,מחרוזת שירים לשבת ,המוכרת לכל הקהל. לצפייה לחצו כאן

יצחק מאיר הלפגוט
צילום: אנדרי לסקו

החזן יואלי קאהן הובא לארץ לראשונה. קאהן, שמרבה להופיע בארה"ב אך טרם הופיע בארץ ,נחשב לחזן בעל כשרון רב שמזכיר בסגנונו ובקולו האדיר , את גדולי החזנים של פעם. קאהן הלהיב את הקהל בביצוע מיוחד ליצירה 'ממקומך' של יהושע וידר .

הקונצרט השני – "טובים השניים", ימשיך גם הוא עם חידושים של אופיר ובמקביל ישמור על מסורת קונצרטי הגאלה של "יובל".

יצחק מאיר הלפגוט יבצע פרקי חזנות מגוונים ומלהיבים לצד חומרים חדשים. אוהד מושקוביץ יבצע את להיטיו לצד שירים של קרליבך ויוסי גרין.

אוהד מושקוביץ
באדיבות FDD Productions

המנהל המוסיקלי והמנצח של הערב – אופיר סובול , מבטיח גם דואטים בין האומנים ,לצד הפתעות, עיבודים חדשים וחידושים נוספים שטרם נעשו בסדרות "יובל".

"טובים השניים" - הקונצרט השני בסדרה בת 3 קונצרטים בהיכל התרבות ת"א, יתקיים בשבוע הבא ביום ד' כ"ז באדר ב' 03.04.19 בשעה 20:00.

את הסדרה כולה מלווה השנה תזמורת "סמפונט" רעננה ,בהרכב ענק (55 נגנים) ומקהלות החזנים "יובל" וזמרתי-ה" - יחד כ 100 איש על בימה אחת.

מנחה: שלומי גולדברג

לפרטים וכרטיסים אחרונים: לחצו כאן או התקשרו ל"יובל": 03-570-7479 , 03-579-9550 ,