השר בנט: הנוער הטוב ביותר - במדינת ישראל

שר החינוך השתתף בקונגרס הציוני ה-38 של הנוער בישראל. "אני מצפה מכם כל הזמן לשאול איך אתם יכולים לתרום למדינה".

חזקי ברוך , כ' באדר ב תשע"ט

השר בנט בקונגרס הציוני, הערב
השר בנט בקונגרס הציוני, הערב
צילום: חזקי ברוך

השר בנט בקונגרס הציוני

הקונגרס הציוני ה-38 של הנוער בישראל נפתח היום (רביעי) בהובלת המועצה הציונית בישראל מבית ההסתדרות הציונית העולמית ובשיתוף אגף מנהל חברה ונוער במשרד החינוך.

הקונגרס מתקיים בהשתתפות 1,000 בני נוער מהחברה הישראלית כולה, מתנועות נוער, בתי ספר, מרכזי נוער, ארגוני מעורבות קהילתית ועוד.

באירוע הפתיחה נאם שר החינוך ויו"ר הימין החדש, נפתלי בנט. "בחוץ יש בחירות, פה יש ערכים. אני שמח שיש פה אחים ואחיות מכל הארץ, יהודים ודרוזים שכולנו אחים ואחיות".

"בשנים האחרונות יצא לי לראות המון את הנוער. אומרים הרבה פעמים שהנוער הולך ודועך. הנוער של מדינת ישראל 2019 זה הנוער החכם ביותר והטוב ביותר שהיה אי פעם. אתם הרבה יותר חושבים מהדור שלי, הרבה יותר מתוחכמים ותורמים בלי הרף למדינת ישראל", הוסיף בנט.

הוא סיפר, "יש שיר נורא יפה של טשרניחובסקי 'אומרים ישנה ארץ', השיר מתאר מצב שאחד החלוצים אומר יש לנו ארץ, הבטיחו שיהיה מדהים אבל נורא קשה פה. החלוצים התבאסו על השיר, גם ככה קשה. ואז טשרניחובסקי הוסיף בית רביעי שאומר שאותו חלוץ פוגש ברחוב את רבי עקיבא הדמיוני ושואל אותו איפה ישראל ואיפה המכבים? רבי עקיבא עונה לו כל ישראל קדושים, אתה המכבי".

"כשאתם אומרים שמישהו צריך לתקן, אתה, את וכל אחד מאיתנו הוא המכבי שצריך לתקן את מדינת ישראל. אתם עוד מעט יוצאים לדרך, אני מצפה מכם לא להסתכל עלי ועל עצמכם, כל הזמן לשאול את עצמכם איך אתם יכולים לתרום למדינת ישראל, כל אחד לאורך כל החיים שימצא את הדרך לתרום למדינה האהובה שלנו. אני אוהב אתכם ומאמין בכם, עלו והצליחו", סיכם בנט.

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית הוסיף, "לפני כ-125 שנים היה יהודי מזוקן בשם בנימין זאב הרצל, הוא הבין בעקבות משפט דרייפוס שהגיע הזמן לסיים את עולם הגלות ואחרי 2000 שנה להקים מדינה יהודית בארץ ישראל. אותו הרצל ניסה להניע את חבריו להתכנס ולהתחיל לייצר פלטפורמה ליצירת מדינה יהודית בארץ ישראל. כולם הסתכלו עליו כבחור שלא מחובר לעצמו, כהוזה. לא ידעו שהוא חוזה".

"אני אוהב לקחת מהרצל תכונה אחת חשובה, את הזכות לחלום ולהגשים חלומות, אני אומר לכל אחת ואחד מכם, תחלמו ותגשימו חלומות גם ברמה האישית וגם ברמה הלאומית. תקחו לעצמכם יעד ותראו איך אתם מגיעים אליו. הרצל למרות כל האתגרים הצליח לחלום על מדינה ואנחנו מגשימים את החלום הזה יום יום, שעה שעה", דברי חגואל.טוען....