דוד אלחיאני: לא נשלם דבר על ההכרה ברמת הגולן

''אני רוצה לשמוע את בני גנץ ויאיר לפיד מצהירים שבקעת הירדן תהיה בריבונות ישראלית", אמר ראש המועצה בשיחה עם ערוץ 7.

בני טוקר , כ"א באדר ב תשע"ט

דוד אלחיאני
דוד אלחיאני
צילום: חזקי ברוך

ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחיאני קורא לבני גנץ ויאיר לפיד להודיע שבקעת הירדן תישאר בריבונות ישראלית בכל הסכם מדיני שעלול להיחתם בעתיד.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר אלחיאני "הם רצו להגיע ולא באו. אני רוצה לשמוע אותם מצהירים שבקעת הירדן תהיה בריבונות ישראלית".

אלחיאני מקווה שהליכוד ימשיך להוביל את המדינה בשנים הבאות, "כולנו רוצים שתעלה ממשלה ימנית שתשמור על בקעת הירדן ותפתח אותה כי אנחנו אלה שנשמור על ביטחון תושבי שפלת החוף".

הוא מעיד כי בקעת הירדן התפתחה מאוד בעידן נתניהו, "כראש הרשות ראינו בעשר השנים האחרונות פיתוח גדול וקליטת משפחות. הבקעה צמחה דרמטית בממוצע של שישה אחוזים לשנה. הכפלנו את השטחים החקלאיים. יש היום עוד 500 מגרשים לבנייה, קיבלנו תב"ע לרותם וחמדת והגדלנו את התב"ע לפצאל ותומר כי היישובים התמלאו".

ראש מועצת בקעת הירדן לא מודאג מתכנית השלום של טראמפ, "להערכתי תהיה הפתעה לכל אלה שטוענים שנצטרך לשלם לטראמפ על העברת השגרירות וההכרה בגולן, כי לא נשלם דבר. הפלשתינים כבר הודיעו שהם דוחים את המתווה של טראמפ. חווינו מאז אוסלו את ההקפאה, את אולמרט וברק שהציעו להם את הכל והם דחו, כך שלא יהיה שום הסכם עם הפלשתינים".

לדבריו הפלשתינים בבקעה רוצים שישראל תהיה הריבון באזור, "יש פה מערכת יחסים שמבוססת על כלכלה. אנחנו מעסיקים למעלה מששת-אלפים פלשתינים שזוכים לשיפור ואיכות חיים, הילדים שלהם לומדים באוניברסיטאות, יש להם בתים יפים ומכוניות חדשות וכביש 90 צר מלהכיר את כל המכוניות".