מזמינים אתכם לזוז

מצביעי השמאל מגיעים לקלפיות באחוזים גבוהים יותר. הפתרון לכך הוא לצאת ביום הבחירות ולשכנע את אנשי המחנה הלאומי לצאת ולהצביע. דעה

מרדכי בניטה , כ"א באדר ב תשע"ט

מרדכי בניטה
מרדכי בניטה
צילום: אליהו ינאי

נתונים שפרסם המכון הישראלי לדמוקרטיה לאחר הבחירות הקודמות מלמדים ששיעור ההצבעה בקרב בוחרי השמאל גבוה משיעור ההצבעה בקרב בוחרי הימין. אחוזי ההצבעה בערים וביישובי הפריפריה נמוכים משמעותית ביחס לערי המרכז, ומתוך כך המחנה הלאומי לא ממצה את כוחו האלקטורלי.

עדות לכך אפשר היה לראות בשיעור ההצבעה בבחירות 2015. כך למשל בערים שההצבעה בהן היא במובהק למחנה הלאומי, כמו דימונה וקריית שמונה, היה אחוז ההצבעה 60.7 אחוזים ו-61.7 אחוזים (בהתאמה), לעומת 78.8 אחוזים בתל אביב המזוהה עם מפלגות השמאל. אלו לא דוגמאות מקריות. שיעור הצבעה ביישובים המוגדרים "רשויות מרכזיות" עמד בבחירות הקודמות על 74 אחוזים, לעומת 68 אחוזי הצבעה ברשויות המוגדרות "פריפריאליות ברמה בינונית", ו-63 אחוזים בלבד ברשויות המוגדרות "פריפריאליות מאוד".

במקביל, מניתוח נתוני ההצבעה בבחירות הקודמות עלה כי רוב תושבי בירת ישראל והפריפריה הצביעו לנתניהו, בעוד שבתל אביב וביישובי עוטף עזה נרשם רוב מוחץ להרצוג. אלא שאחוזי ההצבעה בערים וביישובי הפריפריה נמוכים משמעותית ביחס לערי המרכז, ומתוך כך המחנה הלאומי לא ממצה את כוחו האלקטורלי. מאחר שהמדד למנדט עלה בבחירות הקודמות ל-35,480 קולות, ובהנחה ששיעור ההצבעה לכנסת יהיה זהה לשיעור ההצבעה בבחירות הקודמות, עלינו לפעול.

בשבועות האחרונים אני משמש כמנהל מטה 'זזים ימינה', שמטרתו להגדיל את אחוזי ההצבעה למפלגות המחנה הלאומי. זו לא הפעם הראשונה שמטה מסוג זה פועל. גם במערכות הבחירות הקודמות הפעלנו מטה דומה, אולם הפעם אנחנו עולים מדרגה.

אני מאמין בשכנוע. מטרתי היא לא לאפשר לשאננות להפיל אותנו. במהלך השבועות האחרונים בחנו במטה שלנו את הקלפיות שבהן יש אחוזי הצבעה נמוכים, כדי שביום הבחירות נעבור דלת דלת על מנת להוציא את האנשים מהשאננות, ולתת להם לממש את זכותם הדמוקרטית והמכרעת.

המטה פועל בהסכמת כלל מפלגות המחנה הלאומי. גם רבנים ואישי ציבור רבים הביעו את תמיכתם ביוזמת המטה, ואף פועלים בשטח כדי להגדיל את מספר המתנדבים ביום הבחירות. בין החתומים על התמיכה אפשר למצוא שרים, ח"כים, אישי ציבור וכן ראשי רשויות רבים.

אני קורא לכל אחד ואחת להצטרף למאמץ ביום הבחירות ולקרוא לידידיו וקרוביו לצאת ולהצביע למחנה הלאומי. בואו נתאחד כולנו, צעירים ומבוגרים, ספרדים ואשכנזים, פריפריה ומרכז, למען המדינה שלנו, למען העתיד שלה. במיוחד לאור האתגרים העומדים לפתחנו במהלך השנים הקרובות בחינוך, בביטחון ובהתיישבות.

הכותב הוא פעיל ליכוד וראש מטה 'זזים ימינה'