יש זוכה בחידון "הרמב"ם היומי"

במקום הראשון בחידון "הרמב"ם היומי" לבנות זכתה התלמידה מעיין מרואני מאולפנית בר-אילן בנתניה.

אורלי הררי , כ"א באדר ב תשע"ט

מרואני (מחזיקה בתעודה) עם חברותיה ומוריה
מרואני (מחזיקה בתעודה) עם חברותיה ומוריה
צילום: אולפנית בר-אילן נתניה

הגמר הארצי של חידון "הרמב"ם היומי" נערך היום (חמישי) בהיכל התרבות ביד בנימין, בהשתתפות 13 נציגות מכל רחבי הארץ.

מעיין מרואני, הלומדת בכיתה ח' באולפנית בר-אילן בנתניה, צלחה את כל שלבי התחרות, גילתה ידע מופלג וזכתה במקום הראשון.

"בכל הפסקת צהריים מתקיים באולפנית לימוד יומי קצר אליו מגיעות התלמידות מרצונן החופשי להרחיב את ידיעת התורה שלהן", מספר רכז התוכנית באולפנית, הרב צבי שפירא. "התלמידות השקיעו מאמץ גדול לא רק בלמידה ובשינון הרמב"ם אלא גם פעלו לעודד ולהכין את מעיין שהתקדמה בשלבים השונים בהצלחה.

''חברותיה ללימוד אוהבות אותה, ובאפס קנאה ותחרות עשו כל שביכולתן לתת יד. משמח לראות כי דווקא מעיין הצנועה והענוותנית זכתה במקום הראשון בתחרות לימוד של הרמב"ם, שהיה הראשון לקבוע כי מטרת המצוות הינה לעדן את מידות האדם", תיאר שפירא.

תוכנית "הרמב"ם היומי" נועדה לאפשר לציבור להקיף בלימודם את התורה כולה דרך הי"ד החזקה המקיפה את כלל הנושאים ההלכתיים בתורה שבכתב ושבעל-פה. במגוון מוסדות החמ"ד הוחלט לקיים לימוד יומי בספר משנה תורה לרמב"ם, לימוד הסוחף אלפי תלמידים מכל רחבי הארץ. כיום לומדים את הרמב"ם כ-4,500 תלמידות ותלמידים בלמעלה מ-100 בתי ספר בלימוד עקבי ורצוף מידי יום ביומו.

ראש אולפנית בר-אילן בנתניה, הרב יוסף שנה: "אנו גאים מאוד במעיין ובשאר התלמידות המראות את חיבתן העצומה לתורה, למצוות וללימודים. מדהים היה לראות את הידע התורני המקיף של מעיין שנוצר לאיטו מתוך לימוד יומי של כרבע שעה ביום. לימוד קצר זה הביא אותה להקיף את כל התורה כולה כמאמר הגמרא על הפסוק "וקובץ על יד על יד ירבה" – כל לימוד קטן מצטרף לבסוף לידע גדול. אני מודה לכל המורות והרבנים שעוסקים בלימוד התורה והקניית מידות טובות לתלמידותינו".