עדינה בר שלום: "ש"ס שינתה את עורה"

כחודש לאחר פרישתה מהמירוץ לכנסת, הרבנית עדינה בר שלום הודיעה שתתמוך בכולנו: "אני לא רואה את עצמי בש"ס"

103FM , כ"א באדר ב תשע"ט

עדינה בר שלום
עדינה בר שלום
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

כחודש לאחר שפרשה מהמירוץ לכנסת, הודיעה הרבנית עדינה בר שלום, כלת פרס ישראל ובתו הבכורה של הרב עובדיה יוסף זצ"ל, שהיא תתמוך במפלגת כולנו ובעומד בראשה - משה כחלון.

"גם לי ההודעה הייתה דרמטית. כשאבי הקים את ש"ס, הוא הקים אותה כמפלגה חרדית, במטרה לחזק את השכבות החלשות באוכלוסיה, לדאוג לחינוך שלהם", אמרה בר שלום בראיון לרדיו 103FM.

היא המשיכה: "יש מעל 50,000 ילדים בישראל שלא לומדים אנגלית ומתמטיקה. אבי אמר שזו מצווה לתת להם את האפשרות ללמוד. ש"ס שינו את עורם - זו מפלגה שדואגת לנושא אחד ויחיד, אני לא רואה את עצמי שם. אולי יהיה עליי לחץ כשאביא הרבה חרדים להצביע לכחלון".

"ידענו שהשיח יהיה סביב כן ביבי או לא ביבי. אנחנו במפלגה מדברים שיח שונה לחלוטין על מצב החברה בישראל. הביטחון החברתי שלנו לא פחות חשוב מהביטחון הצבאי. הרגשנו שאנחנו לא צריכים להיות בשיח השנאה הקיים היום", אמרה הרבנית בר שלום.

בהקשר לחברה החרדית אמרה: "תמיד הלכתי אחרי הלב שלי ותמיד קלעתי לדעתם של רבים. כל הציבור, לא רק חרדים, לא בוחרים בעוני. אמא שלא יכולה לספק לילד שלה את המחסור שלו, היא אמא מתכווצת שהמעיים שלה מתהפכות.

''אין ציבור שבוחר בעוני. אישה צריכה להתפרנס בכבוד ולהביא משכורת הביתה שיוכלו לחיות ממנה. זה שינוי שצריך לקרות בחברה החרדית והוא קורה כבר מעל 15 שנים".