כתבי אישום נגד המחבלים שפצעו תינוק, "פיגוע שנגמר בנס"

כתבי אישום הוגשו נגד שלושת המחבלים שידו אבנים לעבר מכונית ישראלית בגוש עציון, ופצעו תינוק בפניו. תיעוד ראשון מהאירוע.

אלירן אהרון , כ"ב באדר ב תשע"ט

כתבי אישום הוגשו נגד שלושת חברי החולייה שזרקו אבנים לעבר רכבים מספר פעמים בגוש עציון, כאשר באחת הפעמים הצליחו לפגוע ברכב ופצעו תינוק בפניו.

הם הואשמו בגרימת חבלה בכוונה מחמירה, זריקת חפצים לעבר אדם או רכוש וזריקת חפצים לעבר רכב נוסע.

בפיגוע אשר התרחש לפני כשלושה חודשים בכביש 60 בגוש עציון, התמקמה חוליית המחבלים בצד הדרך, ומשהבחינו ברכב ישראלי רגמו אותו באבנים ממרחק של עשרה מטרים, ופגעו בו. ברכב נסעו באותה העת זוג הורים ושני ילדיהם הקטנים. לפי כתב האישום "כתוצאה מכך נפצע התינוק, פניו כוסו בזכוכיות, הוא נחתך בראשו ובצווארו ודימם בפניו".

הוריו של התינוק הזעיקו את כוחות ההצלה והמשיכו בנסיעה לאורך 150 מטרים נוספים, עד שהבחינו בחיילים ששהו בצד הכביש ועצרו לידם.

בסרטון, שצולם על ידי עופר אוחנה שהגיע למקום, נשמע עופר מדווח "אני במקום, יש לי תינוק פצוע מזריקות אבנים. בן כמה התינוק? תשעה חודשים. אמבולנס לבן אלי". ברקע נשמעת אימו של התינוק שואלת "למה הוא לא מדבר? למה הוא לא מקשקש?". בהמשך מתאר עופר "אני בלי אמבולנס, אני עם הרכב הפרטי שלי פה, רכב ישראלי, תינוק בן תשעה חודשים, פגיעה ישירה של אבן לפנים. הוא קיבל רסיסים לעיניים, כרגע חובש צבאי מטפל בו. מחכה לחבירה עם אמבולנס".

בנוסף לפגיעה הנ"ל מואשמים חברי החוליה בזריקות אבנים נוספות, הן לעבר כוחות הביטחון והן לעבר רכבים נוסעים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחת התינוק שנפגע במיצוי זכויותיהם כנפגעי עבירה מסר "מדובר באירוע שנגמר בתוצאה קלה יחסית, בנס. מדובר בניסיון לרצוח אזרחים מבוגרים ותינוקות בלא הבחנה. חוליות של רוגמי אבנים בכביש הינם מחבלים לכל דבר ועניין, ומקומם בכלא לשנים רבות. אנו נגיע לבית המשפט הצבאי, נלווה את הדיונים, נפעל למיצוי הדין המלא עם המחבלים ולהשתה של פיצויים כספיים עליהם".

ארגון חוננו קורא לאזרחים שנפגעו בפיגועי אבנים לפעול ולמצות את זכויותיהם המשפטיות כנפגעי עבירה על מנת שהמחבלים יעצרו ויבואו על עונשם.