גלעד ארדן: בני גנץ יכול להיות שר הביטחון של נתניהו

"מי שיקבל את קווי היסוד של ממשלת הימין – לא פסול לשבת איתנו", אמר השר לביטחון הפנים מהליכוד. "גנץ לא פסול מלהיות שר הביטחון".

חזקי ברוך , כ"ג באדר ב תשע"ט

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: ישראל ברדוגו

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, לא פוסל את האפשרות שיו"ר כחול לבן, בני גנץ, יישב בממשלה בראשות הליכוד.

"מי שיקבל את קווי היסוד של ממשלת הימין – לא פסול לשבת איתנו. לגנץ יש את הזכויות שלו בתחום הביטחוני, הוא לא כשיר להיות ראש ממשלה, אבל הוא לא פסול מלהיות שר הביטחון". את הדברים אמר ארדן בריאיון בתוכנית "המגזין" בחדשות 13.

לדברי ארדן, "כוונת ראש הממשלה היא קודם כל לפנות לגוש הימין ולהקים קואליציה שדומה לזו שיש לנו היום. אחרי שיהיה את זה – מי שיקבל את קווי היסוד של ממשלת הימין, כל מפלגה, כולל כחול לבן – לא פסולה לשבת איתנו בתנאים שלנו ובתפקידים שיהיו".

השר התייחס לאמירות שנשמעו בקרב חברי מפלגתו ביחס לגנץ, ואמר: "לא שמעתי אף אחד בליכוד אומר על גנץ שהוא לא נורמלי. לגנץ יש את הזכויות שלו בתחום הביטחוני והוא לא פסול מלהיות שר ביטחון, אבל הוא לא כשיר להיות ראש ממשלה. הוא לא עומד בלחצים ומדבר שטויות בכל הקמפיין".

ראש הממשלה נתניהו טען בהמשך לדברי ארדן, כי גנץ לא יהיה שר הביטחון בממשלה הבאה. לדברי נתניהו ''בני גנץ שתומך בהסכם הגרעין המסוכן עם איראן, שתומך בעקירת 90 אלף מתיישבים, שהתנגד לבניית הגדר שהקמתי בגבול מצרים ובלמה כליל את ההסתננות לישראל, שתופר עלילות דם נגדי ושקורס תחת לחץ של קמפיין בחירות - לא יהיה שר ביטחון בממשלתי.

''מי שרוצה קואליציית שמאל מצביע ללפיד וגנץ. מי שרוצה קואליציית ימין חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו", הוסיף ראש הממשלה.

השר גלעד ארדן פרסם הבהרה בטוויטר בעקבות דבריו בחדשות 13, ''אמרתי בצורה הכי חדה וברורה, שאם תוטל עלינו הרכבת הממשלה, הליכוד יקים ממשלה קודם כל עם גוש הימין! רק אחרי שתקום קואליציית ימין, כל מי שיקבל את קווי היסוד של ממשלת הימין, אינו פסול מלהצטרף. ברור שבני גנץ אינו מועמד מועדף לשר ביטחון".