ליברמן: לא נצטרף לממשלה שמשלמת פרוטקשן

יו"ר ישראל ביתנו תוקף את הממשלה והעומד בראשה בעקבות המו"מ לרגיעה, "הממשלה ממשיכה להפוך את תושבי הדרום לאזרחים סוג ב".

חזקי ברוך , כ"ד באדר ב תשע"ט

ליברמן
ליברמן
צילום: חזקי ברוך

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר ח"כ אביגדור ליברמן, מתייחס הבוקר (ראשון) למצב בדרום ולמאמצים להשגת רגיעה.

"בתגובה לשתי רקטות שנורו לעבר גוש דן לפני כשבועיים, יצאה ישראל למתקפה רחבה של כמאה יעדים והפצצות על רצועת עזה שנמשכו שעות. לעומת זאת, 5 הרקטות שנורו הלילה לעבר עוטף עזה מתקבלות בירושלים בסיפוק רב והן מוצגות כהישג והוכחה לכך שהושגה רגיעה", ציין ליברמן.

"בתגובה לרקטה אחת שפגעה פגיעה ישירה בבית באיזור השרון, הפציץ צה"ל את יעדי החמאס בעזה במשך שעות ארוכות. לעומת זאת, 64 רקטות שנורו בשבוע שעבר על שדרות ועוטף עזה, התקבלו כמובן מאליו, במסגרת 'כללי המשחק המקובלים'", הוסיף.

"שלשום בלילה, פוצצו הפלסטינים מאות מטענים רבי עוצמה לאורך הגדר. אף אחד מתושבי העוטף לא עצם עין בליל שבת, אך לשכת ראש הממשלה וחברי הקבינט העדיפו להתעלם מכך. ממשלת ישראל הופכת את תושבי הדרום לתושבים סוג ב", קבע ליברמן.

לדבריו, "הכניעה לטרור נמשכת. 'מונית הכסף' שהעבירה 15 מיליון דולר לחמאס עד כה, הופכת ל'משאית הכסף', שתעביר בין 30-40 מיליון דולר בחודש. ההסכמה של ישראל להכנסה מאסיבית של חומרים דו שימושיים לעזה, תאפשר לחמאס להכפיל את קצב ייצור הטילים שמגיעים עד חדרה. אם הכניעה הזאת תימשך, בעוד שנתיים נמצא את עצמנו עם עוד חיזבאללה בגבולנו הדרומי".

"ישראל ביתנו לא תצטרף לממשלה שמשלמת פרוטקשן לארגון טרור. מי שמסכים לתשלומי הפרוטקשן והפיכת תושבי הדרום לתושבים סוג ב', שיצביע לליכוד. מי שרוצה ימין במעשים ולא בדיבורים, שיצביע לישראל ביתנו", הדגיש ליברמן.