הרב מזוז: שאני אבגוד באלי ישי תמורת מנהיגות?

הרב מזוז סיפר בשיעורו מדוע הורה להצביע ליהדות התורה למרות הנטיה הטבעית להצביע לש"ס.

מיכל לוי , כ"ד באדר ב תשע"ט

הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מזוז סיפר בשיעורו אמש (מוצאי שבת) מדוע למרות הנטיה הטבעית להצביע לש"ס הוא הורה לתלמידיו להצביע למפלגת יהדות התורה.

תחילה תקף הרב את מפלגת 'כחול-לבן'. ”שמאל מסוכן ליהדות ועוקר את התורה, ואי אפשר לדעת מה הוא יעולל לנו. אין להם לא שבת ולא כיפור. כלום. לכן אסור להצביע לא גנץ ולא לפיד, ולא כל האנשים האלה”.

לאחר מכן הסביר מדוע סירב להורות להצביע לש"ס. "האשכנזים אנשים טובים שדואגים לכולם. דואגים לתורה ומקדשים שם ה’. אפילו החילונים מכבדים אותם. לפני כמה זמן התפרסם שהשר הכי פופולרי – אפילו אצל החילונים – זה ליצמן. כי גם החילונים, כשהם רואים מישהו שיודע להתעקש על האמת שלו, הם מכבדים אותו".

בדבריו סיפר כי ש"ס הטילה וטו על אלי ישי בכל צומת אפשרי. "לא היתה לנו ברירה כי ש"ס עשו איתנו 'ברוגז'. עושים 'וטו' עלינו בכל מקום. 'וטו' בש"ס מותר להם, כי זה שלהם, אבל 'וטו' אצל ביבי ועוד ועוד – זה לא דרך התורה ככה להלחם. אבל ה'וטו' הזה שהם מנסים לעשות לנו התבטל ברוך ה’. הפעם תומכים ביהדות התורה".

"יהדות התורה היא הוקמה בזמנו כדי להלחם נגד המשכילים, וגם היום הם נלחמים על קדשי ישראל בצורה חזקה מאוד. וזה שמה 'אגודת ישראל'. מה זה 'אגודה'? כל מיני דברים, כמו 'ארבעת המינים' – לולב, הדס, אתרוג. גם פה זה אגודה של יהודים שמתאחדים יחד למען התורה, להגן על התורה, כי הם מסמלים את השלום".

הרב מזוז סיפר "כל הזמן היינו רחוקים מהם, היה לנו את הספרדים שלנו (-ש"ס), אבל מה לעשות, הספרדים שלנו לא כל כך אוהבים אותנו, הם אוהבים שאני אבגוד באלי ישי, שאנחנו חברים שנים, הם רוצים על לא-דבר אני יבגוד בו. למה שאני אבגוד בו?! למה אני לא עוזב את אלי ישי? מי שיש לו חבר שנים רבות, והוא לא חטא לו – אין שום סיבה לעזוב אותו".

"אומרים לי, בוא תבגוד באלי ישי, ותהיה לנו 'מנהיג הדור', לא רוצה להיות מנהיג הדור. לא רוצה. תנו לי את הפינה שלי, לימוד התלמידים זה שווה את כל המנהיגות של הדור. אני מנהיג הדור? השתגעתם?! אני יהיה מנהיג הדור? אין לכם מה לעשות?! כל מי ששומע לנו, ורוצה שבניו יצאו יראי שמים, יצביע הפעם ג'", קבע ראש הישיבה.

בסוף שיעורו ספד לרבה של בני ברק הרב לנדא ואמר כי השיעור יהיה מוקדש לעילוי נשמתו. "כבר הזכרתי בעבר כמה ממעלותיו, איך שדאג לספרדים בכמה עניינים, כמו שיהיה כשרות על אורז לפסח, ועוד", הוסיף.