השר ישראל כץ לערוץ 7: לא תהיה ממשלת אחדות

שר התחבורה מהליכוד ביקר בעיר אריאל ותקף את מפלגת כחול לבן: "חיבור מלאכותי בין אנשים שרוצים להפיל את הליכוד ונתניהו".

יוני קמפינסקי, אריאל , כ"ד באדר ב תשע"ט

השר ישראל כץ
השר ישראל כץ
צילום: יוני קמפינסקי

שר התחבורה וממלא מקום שר החוץ, ישראל כ"ץ (הליכוד), הגיע היום (ראשון) לעיר אריאל כחלק מסיורי הבחירות שהוא עורך בתקופה זו.

"המסע הזה נע מצפון לדרום, עוברים בכל היישובים ומראים את העשייה הגדולה של העשור האחרון. כל המיזמים הגדולים שעשינו: כבישים, רכבות, מחלפים, נמלים, שדות תעופה וכמובן כל הרפורמות. פוגשים תושבים שמאוד מודעים לעשייה הזאת ואנחנו כמובן פונים אליהם לחזק את הליכוד ולאפשר לו להמשיך בשלטון", מספר השר כ''ץ בראיון לערוץ 7.

מה אתה לומד בשטח? המצב בעייתי מבחינת הליכוד?

"האתגרים קיימים, כי יש כאן התארגנות אחת גדולה וכמעט חסרת תקדים. מדובר בחיבורים מלאכותיים של אנשים שאין ביניהם קשר, חוץ מהעובדה שהם רוצים להפיל את נתניהו והליכוד. כמובן שהם מקבלים גם עזרה מאסיבית מהתקשורת, שיוצרת מעטפת של הגנה לכיוון אחת ומתקפה לצד השני. אני רואה שהציבור מאוד מפוכח, מודע, מעריך ומתקומם מול המתקפה הזאת".

מה המסר שלך למתיישבים, שחושבים שהממשלה האחרונה לא היתה ממשלה ימנית מספיק ולכן פונים למפלגות אחרות?

"העשייה שאני מוביל כבר עשר שנים, גם ביהודה ושומרון, היא רחבה ביותר. היו את הימים של הקמת ההתיישבות שוודאי השקיעו באזור הרבה מאוד, אבל כשנכנסתי זה היה אחרי שנים של היעדר עשייה משמעותית. אנחנו עושים היום גם ברמה המקומית והטקטית וגם ברמה האסטרטגית. יש לנו תוכנית עצומה של כבישים ורכבות קלות והרבה מאוד דברים שישדרגו את התשתית ביו"ש לרמה כלל ישראלית, וזה מחזק את ההתיישבות ביו"ש".

"אני חושב שהממשלה הזאת היא ממשלה שנותנת להתיישבות להרגיש בטוחה. מעולם לא הפרדנו בין ה'גושים' לשאר ההתיישבות. היו ויכוחים סביב הקפאה ושחרור מחבלים אך בסך הכל לא פינו, בנו ומאפשרים לפתח ולקדם. תחת הממשל האמריקני הזה יש בהחלט הזדמנות לא רק להזניק את ההתיישבות אלא גם לעבור שלב להכרה או למתן אפשרות לעגן או לבסס ריבונות".

אם תנצחו הממשלה תהיה ממשלת ימין או אחדות?

"זו תהיה ממשלת ימין, כי כולם בצד השני הבהירו שלא ישבו עם הליכוד ועם נתניהו. אין ליכוד בלי נתניהו ואין נתניהו בלי ליכוד. אנחנו צריכים להיות המפלגה הגדולה ושלגוש יהיו הרבה יותר מ-61 מנדטים".

כ"ץ מגיע לסיור מעוטר בזקן של ימי אבל. אנחנו מבקשים לשמוע ממנו האם התלבט אם לוותר על סיורי השטח, בשל האבל על פטירת אמו.

"מורשת הורי זה גם ארץ ישראל, ימין וליכוד. בעניין הזה יש חיזוק מאוד גדול, אמי לפני פטירתה היתה מודעת למינוי שלי כמ"מ שר החוץ ומאוד רצתה שהליכוד ינצח. אז אני גם מגשים צוואה מהבחינה הזאת. לפגוש את העם בכל מיני מקומות נותן הרבה מאוד כוח", הוא מספר.

אתה רואה את עצמך שוב שר תחבורה או שתשאף למקומות חדשים?

"הובלתי מהפכה יחד עם ראש הממשלה ושינינו את פני המדינה. אנחנו כותבים את ההיסטוריה ורואים את המהפכה שהבאנו רכבת לכל מיני אזורים וחיברנו את הפריפריה - וזו אחת הסיבות שהליכוד מקבל תמיכה. כשנזכה בבחירות נדבר על המקומות הבאים".

תתמודד בשלב הבא על ראשות הליכוד?

"כרגע אנחנו בשיא המאבק שנתניהו יהיה ראש ממשלה. כאשר הוא יפרוש, דבר שהוא לא על הפרק כרגע, אני בהחלט מתכוון להתמודד על ראשות הליכוד, מקווה לזכות ואז נוכל להוביל את המדינה".טוען....