האב השכול חושש: הרוצח יסתובב חופשי בחיפה

רון קרמן אביה של טל הי"ד מברך על ההחלטה של שר הפנים לבטל את התושבות למחבל שרצח את בתו. "לא רוצה לראות אותו ברחובות חיפה".

בני טוקר , כ"ה באדר ב תשע"ט

האב השכול רון קרמן
האב השכול רון קרמן
ערוץ 7

מברך על ההחלטה

רון קרמן אביה של טל קרמן הי"ד שנרצחה יחד עם עוד שישה עשר בפיגוע בקו 37 בחיפה ב-2003 מברך על ההחלטה של שר הפנים אריה דרעי לפעול לביטול מעמד הקבע של שני מחבלים תושבי מזרח ירושלים בתוכם מוניר רג׳בי שהורשע ונדון למאסר עולם בשל מעורבותו בתכנון הפיגוע, בהסעת המחבל המתאבד אל מקום הפיגוע ובבחירת המיקום המדויק בו יתפוצץ.

קרמן שפעל יחד עם הורים שכולים נוספים לקידום המהלך מספר לערוץ 7 על המאבק הארוך. "מדובר במהלך של שנים במסגרתו פנינו יחד עם יוסי צור ויוסי מנדלביץ' שגם הם איבדו את ילדיהם בפיגוע לחמישה שרי פנים. המחבל הזה נולד בחברון ועבר לירושלים לאחר שקיבל תעודת זהות ישראלית במסגרת התכנית המטופשת של איחוד משפחות. מאוחר יותר הוא עבר לחיפה ופעל כסוס טרויאני שמספק מידע למחבלים מתאבדים. הוא סיפק את כל המידע למחבל לאיזה אוטובוס לעלות ובאיזו שעה. בלעדיו הבת שלי ועוד שישה עשר היו בחיים".

לדבריו היועץ המשפטי לממשלה יצטרך להגן על הצעד בבג"ץ. "במהלך השנים היועץ המשפטי הודיע לנו שהוא ימתין להחלטת הבג"ץ בנושא השלילה. בסופו של דבר בג"ץ החזיר את זה לכנסת שאכן שינתה את החוק בהתאם. כעת אנחנו מקוויים שאם תוגש עתירה היועץ המשפטי שסמך את ידיו על ההחלטה של שר הפנים אכן יגן על החוק".

קרמן מקווה ששלילת התושבות תמנע ממנו להיתקל במחבל ברחובות חיפה. "בעוד ארבע שנים הוא מסיים לרצות את עונש המאסר של עשרים שנה והוא עלול להסתובב ברחובות חיפה. לצערי שלילת התושבות לא תמנע ממנו את זה כי הוא יכול לבקש בקשה לתושבות ארעית אבל לפחות המדינה עשתה את מה שהיא יכולה. המדינה תשלול ממנו את התושבות והוא לפחות לא יהיה זכאי לתשלומים של הבטוח הלאומי".

קרמן מצטער על כך שעם ישראל לא עוסק במערכת הבחירות בשאלות האמיתיות, "ככל שמתבגרים מבינים שהאחריות שלנו גדולה. הצעירים מצביעים למפלגות קיקיוניות שקורצות להם. לצערי במערכת הבחירות הנוכחית לא דנים בגופו של עניין אלא בגופו של מועמד. אנחנו בוחרים כאן מנהיג שינהיג את המדינה ולא חברים לצאת איתם לטיול. אני מקווה שתהיה בחירה חכמה".