אבו מאזן ימשיך לשלם למחבלים

הרשות הפלסטינית תשלם משכורות למחבלים ולבני משפחות שהידים, גם לאחר החלטת ישראל לקזז מכספי המיסים של הרש''פ את משכורות המחבלים.

יהונתן גוטליב , כ"ה באדר ב תשע"ט

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: רויטרס

הרשות הפלסטינית הודיעה בצהריים (שני) כי תמשיך לשלם משכורות למחבלים ולבני משפחות שהידים, גם לאחר החלטת מדינת ישראל לקזז מהכספים המועברים לרשות את הסכומים שאותם משלמת הרשות הפלסטינית למחבלים.

אתר החדשות 'מרכז המידע הפלסטיני' דיווח שמי שכן ייפגע מקיזוז הכספים הם עובדי הרשות הפלסטינית שיקבלו בחודש הנוכחי רק 50% מהמשכורת.

אתמול, נזכיר, חתם שר האוצר משה כחלון על הצו המורה לקזז 42 מיליון שקלים בכל חודש מכספי המסים שישראל מעבירה לידי הרשות הפלשתינית.

הקיזוז נעשה על פי החוק שאישרה הקואליציה בקיץ שעבר, בתום מאבק ממושך, לנוכח המשך תשלומי משכורות הטרור שמעבירים הפלשתינים למחבלים ולבני משפחותיהם. הקיזוז יבוצע בכל חודש לאורך שנת 2019, בסכום כולל של 504 מיליון שקלים, בהתאם לדו"ח מערכת הביטחון שהוצג לקבינט לפני כחודש.

יו"ר כולנו ושר האוצר משה כחלון אמר לעיתון ישראל היום, "אני משוכנע שאין מקום לתת פרס למרצחים, וזהו מאבק חשוב בקרב הצודק שלנו מול הטרור הפלשתיני. יש לנו כבוד לאומי ויש גם צדק בעולם".

"לא ייתכן שנעבור לסדר היום על תשלומי משכורות הטרור ולכן ביצעתי את המהלך. אנחנו מחויבים לנפגעי הטרור", הוסיף כחלון.