הליכוד לסוקרים: בדקו גם את ההתאמה של לפיד לראשות הממשלה

עורך הדין של הליכוד טוען במכתב למערכות התקשורת ומכוני הסקרים כי הדרך בה מוצגים סקרי ההתאמה לראשות הממשלה מטעה את ציבור הבוחרים.

ערוץ 7 , כ"ה באדר ב תשע"ט

גנץ ולפיד
גנץ ולפיד
צילום: שריה דיאמנט

תנועת הליכוד שיגרה היום (שני) מכתב תלונה לכל מערכות התקשורת ומכוני הסקרים בישראל בטענה להטעיה שיטתית של ציבור המצביעים בסקרי ההתאמה לראשות הממשלה.

בליכוד דורשים לבדוק בסקרים גם את התאמתו לראשות הממשלה של מועמד רשימת 'כחול לבן' לראשות הממשלה במחצית השניה של הקדנציה, יאיר לפיד.

במכתב, אותו שיגר עו"ד מיכאל דבורין בשם הליכוד נכתב בין היתר, "בהסכם הרוטציה עליו חתמו מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד ומפלגת חוסן לישראל בראשות בני גנץ הוסכם כי השניים ישמשו ראשי ממשלה במשך מחצית קדנציה כל אחד. במילים אחרות באם תנצח מפלגת כחול לבן את הבחירות ועמה גוש השמאל התומך בה, יכהנו הן בני גנץ והן יאיר לפיד כראשי ממשלה".

"חרף זאת הנכם נמנעים באופן שיטתי ומכוון לבחון במסגרת סקרים שהנכם עורכים את מידת התאמתו של ח"כ יאיר לפיד לתפקיד ראשות הממשלה לבד וקל וחומר מול ראש הממשלה בנימין נתניהו, ותחת זאת מבצעים אך ורק סקרי התאמה לתפקיד ראש הממשלה בין מר גנץ למר נתניהו", טוען דבורין.

דבורין מוסיף, "למרשתי החשש כי הנכם עושים זאת בכוונת מכוון, תוך מצג שווא ואולי אף הטעיה ציבור הבוחרים, וזאת על מנת לא להציג לציבור את האמת לפיה גם מר לפיד אמור להיות ראש ממשלה באם תנצח כחול לבן והגוש התומך בה בבחירות. האם לא זכאי הציבור הישראלי לדעת מהי מידת התאמתו של לפיד לתפקיד ומה חושב הציבור על מר לפיד בהקשר זה?"

לסיום מציג דבורין את דרישתו, "אשר על כן ואם קיימת בכם טיפת הגינות ויושר מקצועי ואינטלקטואלי הנכם נדרשים לדגום בסקרים שנותרו עד לסיום מערכת הבחירות לא רק את מידת התאמתו של מר גנץ לראשות הממשלה אלא גם את התאמתו של מר לפיד וזאת למען לא תיווצר הטעיית בוחרים ולא ייווצר מצג שווא בפניהם כאילו רק מר גנץ עומד לבחירה לראשות ממשלה".