"לקנדה תפקיד מרכזי במאבק בטרור"

נשיא המדינה ראובן ריבלין החל את ביקורו בקנדה כשהתקבל על ידי המושלת הכללית של המדינה.

חזקי ברוך , כ"ה באדר ב תשע"ט

הנשיא ריבלין עם מושלת קנדה
הנשיא ריבלין עם מושלת קנדה
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין פתח היום (שני) את ביקורו הממלכתי בקנדה.

בטקס קבלת הפנים הממלכתי שנערך בבית המושלת הכללית של המדינה, ז'ולי פאייט, נוגנו המנוני שתי המדינות, ולאחריהם נשאו נשיא המדינה והמושלת הצהרות משותפות לתקשורת.

בסיום קבלת הפנים סקר הנשיא את משמר הכבוד והטקס נחתם במצעד צבאי. לאחר מכן, קיים הנשיא פגישת עבודה מדינית עם המושלת.

בפתח דבריו ביקש הנשיא להודות למושלת הכללית על קבלת הפנים החמה והדגיש את הידידות הוותיקה עם שיראל. "המדינות שלנו הן ידידות וותיקות עוד מימי הכרזת העצמאות שלנו. למעשה אני כאן גם כדי לציין 70 שנה ליחסי ישראל-קנדה. זוהי מערכת יחסים שאנו מוקירים מאוד, יחסים המבוססים על ערכים משותפים ותקווה משותפת לעולם טוב יותר".

הנשיא דיבר על חשיבות המאבק המשותף בטרור. "לקנדה תפקיד מרכזי במאבק בטרור העולמי, במיוחד נגד דאע"ש, המהווה איום על יציבות האזור שלנו. מחויבותכם לביטחון ישראל וליציבות האזור עמוקה וארוכת שנים, ואנו בישראל אסירי תודה על כך. קנדים, יהודים ולא יהודים, מילאו תפקיד מרכזי בשנותיה הראשונות של ישראל, הקהילה היהודית התוססת של קנדה היא מקור גאווה לכולנו. היחסים בינינו גם צופים את פני העתיד, דוגמת עבודתנו המשותפת בתחומי מדע וטכנולוגיה, ביטחון, חינוך ועוד, אשר יכולים להפוך את העולם למקום טוב יותר".

"כאסטרונאוטית שראתה את כדור הארץ שלנו מהחלל, את יודעת שאין גבולות למה שהאנושות יכולה להשיג כאשר אנו מגיעים אל הכוכבים", אמר הנשיא למושלת פאייט בסיום, והעניק לה דגם מוקטן של החללית "בראשית", החללית הישראלית הראשונה פרי שיתוף הפעולה בין SpaceIL והתעשייה האווירית לישראל, העתידה לנחות על הירח בימים הקרובים.