אליפות הסייבר הארצית: ​​​​​​​תלמידי הדרום גברו על תלמידי המרכז

מנהל ישיבת ''צביה'' באשקלון: "אין לנו את המשאבים של תלמידי המרכז אבל יש לנו תשוקה, לב גדול והרבה אמונה".

אורלי הררי , כ"ו באדר ב תשע"ט

נבחרת ''צביה'' אשקלון
נבחרת ''צביה'' אשקלון
צילום: ציון פשוט

נבחרת ישיבת "צביה" באשקלון זכתה במקום הראשון באליפות הסייבר הלאומית שהסתיימה אמש (שני) בעיר חולון, לאחר שגברה על התיכונים מאזור המרכז שהעפילו לגמר התחרות.

אליפות הסייבר הישראלית, Skillz Olympics, היא אוסף תחרויות לאומיות שנתיות בנושאי מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה המתקיימות לתלמידים.

האליפות כוללות תחרויות תכנות בשפות התכנות: Java,‏ Python,‏ #C,‏ JavaScript ,מתמטיקה ורובוטיקה. מדובר באחת מהתחרויות הלימודיות לנוער הגדולות ביותר במדינת ישראל. למעלה מ-300,000 תלמידים מיותר מ-1,900 בתי ספר בישראל השתתפו במסגרות השונות.

במהלך התחרות, התלמידים כותבים קוד, בונים רובוטים ומפצחים חידות מתמטיות. התחרויות מבוססות על אתגרים חווייתיים (משחק מחשב) שנועדו להעשיר את מגוון הידע הטכנולוגי אליו נחשפים התלמידים. התחרות המרכזית במסגרת האליפות היא אליפות התיכונים Skillz Coding, בה תלמידים נדרשים להתמודד באמצעות שיתוף פעולה עם בעיות הדורשות רקע בתכנות.

התחרות מאפשרת להם להתמודד בעבודת צוות על פרויקט גדול המבליט את חשיבות הכתיבה המודולרית וניהול גרסאות נכון. המשתתפים כותבים "בוטים" המתמודדים אחד נגד השני תחת מנוע המשחק המריץ אותם באופן סימולטני.

בישיבת "צביה" באשקלון ביקשו להודות למורה רחל פרלמן שהגדירה את הניצחון "ההישג הגדול ביותר בחיי". התלמידים העידו: "רחל השקיעה מכוחה ומרצה ימים ולילות לקידום התלמידים ללא תנאים ומעבדות משוכללות אבל עם המון לב ומסירות".

מנהל הישיבה ציון פשוט אמר כי "מגמת הסייבר קיימת בסך הכל שש שנים בישיבה. בזמן קצר הצליחו התלמידים של הישיבה להגיע להישגים מרשימים בתחום, ואתמול גם זכו לראשונה באליפות התיכונים, שהיא הכי קשה והכי מאתגרת.

"שוחח איתי בכיר במשרד החינוך ואמר לי שהוא הופתע מכך שילדים מאזור הדרום, מאשקלון, זכו בתחרות, שבדרך כלל זוכים ילדים מאזור המרכז. עניתי לו שאיני מופתע. אולי אין לנו את האמצעים והכסף שיש במרכז, או את המעבדות המשוכללות שיש שם, אבל יש לנו תשוקה, לב גדול והרבה אמונה".