מלצר: לפתוח חקירה פלילית נגד הליכוד

ההחלטה התקבלה לאחר שהתברר כי פרסומי מטה "זזים ימינה" של הליכוד היו מטעים והציגו את המטה כאילו הוא משותף לכל מפלגות הימין.

ערוץ 7 , כ"ו באדר ב תשע"ט

חנן מלצר
חנן מלצר
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, קובע כי על המשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד מפלגת הליכוד בעקבות פעילותו של מטה "זזים ימינה".

הרקע להחלטה הוא דיון שהתקיים היום (שלישי) בעתירת עו"ד שחר בן מאיר ומפלגת העבודה נגד פעילות המטה, בעקבותיה הודו אתמול בליכוד כי המטה, בראשותו של מרדכי בניטה, מהווה חלק ממערך הפעילות של המפלגה.

ההודאה הגיעה לאחר שבפרסומים שיצאו עד כה מטעם המטה נטען תחילה כי המטה מורכב מאנשי שטח לא מפלגתיים, ובהמשך תוקן הפרסום ונאמר בו כי המטה הוקם על ידי מפלגות הימין והמחנה הלאומי.

בדיון שנערך היום התברר כי בניגוד למה שניתן היה להבין מהפרסומים לא שותפו במטה אנשים ממפלגות אחרות, וכן שלא התקבל במסגרת זו מימון ממפלגות אחרות.

בהחלטה קבע השופט מלצר כי בפרסומי המטה נעברו לכאורה על ידי אנשי המטה עבירות על סעיפים: 10, 10א, 10ב, ו-13 לחוק הבחירות (דרכי תעמולה).

לאור זאת קבע השופט מלצר, "נושאים אלה דינם להיחקר על-ידי המשטרה, וטוב שחקירה זו תיעשה בהדרכה ובליווי של אנשי פרקליטות המדינה. ממצאי החקירה יובאו בתוך שלושה חודשים בפני היועץ המשפטי לממשלה, וכן בפני מבקר המדינה (מכוח סמכויותיו על-פי חוק מימון מפלגות, התשל"ג-1973), ואלה יחליטו במכלול על-פי מיטב שיקול דעתם".

בנוסף הורה השופט מלצר למטה זזים ימינה לתקן את כל הפרסומים שיצאו מטעמו כך שיעלה מהם בבירור כי המטה פועל מטעם רשימת הליכוד, וקצב לשם כך 48 שעות.

במפלגת העבודה בירכו על החלטת יו"ר ועדת הבחירות, "הליכוד מנסה לגנוב את הבחירות - אנחנו עוצרים אותם. בכנסת, ברחובות וברשת, אנחנו נמשיך להילחם נגד השקרים של הליכוד, בלי להתלבט ובלי לגמגם, גם מתוך הממשלה הבאה, כשהליכוד יישב באופוזיציה".