איתמר בן גביר: בזהות יש אנשי שמאל

איתמר בן גביר: מעריך את פייגלין, אבל בקולות הימין יכנסו אנשי שמאל שעלולים להצביע בעד גירוש יהודים מהבית.

ערוץ 7 , כ"ז באדר ב תשע"ט

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מועמד איחוד מפלגות הימין, עו"ד איתמר בן גביר, התייחס הבוקר (רביעי) ברדיו 'גלי ישראל' לרשימת 'זהות' ומתח ביקורת על משה פייגלין.

בראיון לשרון גל אמר בן גביר, "אני מעריך את משה והיינו שותפים יחד למאבקים על ארץ ישראל, אבל מעבר לעמדות הבעיתיות שזהות מציגה בנושא תחבורה ציבורית בשבת, נישואין אזרחיים, ביטול צביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית וביטול קצבאות ילדים ודאגה לאזרחים קשי יכולת הרי שברשימת זהות יש אנשים שדוגלים בתפיסות של השמאל וגם כאלה שמעולם לא היו שותפים בשום מאבק חשוב על ארץ ישראל".

לדבריו, "כפי שמסתמן בסקרים פייגלין ייכנס לכנסת אלא שהשאלה היא כרגע אם ליבי מולד תיכנס איתו או אני, והבחירה היום היא די ברורה. השאלה המרכזית היא אחת: מי ילחם למען ארץ ישראל ועם ישראל, האנשים של פייגלין או אני".

בשלב מסוים סיפר שרון גל כי פייגלין בחר שלא להתראיין מול בן גביר ואף אסר על אנשיו לעלות לשידור. בן גביר השיב לגל כי הוא מזמין את פייגלין לעימות ביניהם כבר מחר בתכנית של גל והוסיף: "הבחירות האלה גורליות לעם ישראל, ויש הזדמנות להכניס אותי לכנסת.

אמנם גם אם איחוד מפלגות הימין יקבלו חמישה מנדטים יופעל החוק הנורווגי אך אני לא רוצה להיות חבר כנסת תחת חוק זה אלא חבר כנסת לכל דבר ועניין שיש לו את כל הכלים להילחם ובפעם הראשונה לדאוג שעם ישראל לא רק יצביע ימין אלא יקבל ימין ונגרור את נתניהו ימינה".