הרב רפי פרץ: מי שקם לרצוח יהודים הוא בן מוות

יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ מגבה את פעיל המפלגה שחיסל מחבל שביקש לדקור אותו ואת בתו בעת שנסעו הבוקר בשומרון.

עדו בן פורת , כ"ז באדר ב תשע"ט

שרמן עם כוחות הביטחון בזירת ניסיון הפיגוע
שרמן עם כוחות הביטחון בזירת ניסיון הפיגוע
צילום: נדב גולדשטיין/TPS

''מחבל עם סכין קפץ על הרכב''

תא"ל במיל' הרב רפי פרץ, יו"ר הבית היהודי ואיחוד מפלגות הימין, הגיב לניסיון הפיגוע שאירע הבוקר (רביעי) בשומרון, במהלכו חוסל מחבל שניסה לדקור אב ובתו תושבי אלון מורה.

''הפיגוע וניסיון הרצח של משפחה יהודייה הבוקר בשומרון היא תוצאה ישירה של מדיניות הכלה מתמשכת של מדינת ישראל", אמר פרץ.

''תגובתו המיידית של האב, עובד מטה איחוד מפלגות הימין, הצילה חיים ומעבירה מסר ברור: אנחנו כאן כדי להישאר. מי שקם לרצוח יהודים הוא בן מוות. הגיעה העת לעבור מהכלה להתקפה מהימנעות לריבונות", הוסיף יו"ר הבית היהודי.

זירת הפיגוע בשומרון

כאמור, מחבל ערבי חוסל הבוקר לאחר שניסה לבצע פיגוע דקירה סמוך לצומת הביתות בשומרון, ליד הכפר חווארה. לא היו נפגעים. המחבל היה חמוש בסכין והתנפל על רכב של אב ובתו מאלון מורה שנסעו בכביש. המחבל ניסה לפתוח את הדלת הקדמית של הרכב ולדקור את הנוסעים.

הנהג, יהושע שרמן, שלף את נשקו, פתח בירי לעבר המחבל וחיסל אותו. שרמן הוא מנהל מערך השטח של איחוד מפלגות הימין, ״יצאתי לעבודה במטה המפלגה, ונסעתי מאלון מורה לכיוון תפוח. בצומת הבייתות קפץ על הרכב מחבל עם סכין ניסה לפתוח את הדלת. יצאתי החוצה ותוך כדי שהמחבל ניסה לעקוף את הרכב לכיווני ניטרלתי אותו בירי תוך כדי סיוע של נהג משאית תושב יצהר שנסע מאחורי", סיפר.

''מחבל עם סכין קפץ על הרכב''

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, מגבה את האב שניטרל את המחבל והציל את בתו: "כך צריך לפעול, בנחישות אל מול מבקשי נפשנו ורעתנו ללא חשש".

דגן הוסיף: "האירוע הזה ממחיש את חשיבות סיום בניית עוקף חווארה כפי שסוכם עם ראש הממשלה. אין סיבה שתושבים ישראלים יצטרכו לעבור בוקר בוקר דרך אוכלוסיה ערבית עויינת ולסכן את חייהם ואת חיי ילדיהם, בעיקר כאשר ההחלטה על הבניה כבר התקבלה, יש לזרז את סיום בניית העוקף לאלתר".