ישראלי נעצר בחשד להברחת נשק למחבלים

ערבי אזרח ישראל מטייבה נעצר בחשד שייבא נשק לישראל במטרה להעביר אותם לידי ארגוני טרור ברשות הפלסטינית.

ערוץ 7 , כ"ז באדר ב תשע"ט

נשק
נשק
צילום: אילוסטרציה

אזרח ישראלי נעצר לשישה ימים בחשד להברחת נשק בעבור גורמים עוינים ברשות הפלסטינית.

מדובר בחשוד אשר גויס באופן מתוחכם ושיטתי לצורך ביצוע עבירות על ביטחון המדינה תוך שהוא מסייע לאחרים להשתמש בשמו ובאזרחותו לצורך יבוא טובין לישראל, בכוונה להשתמט מבדיקות ביטחוניות.

בית משפט השלום באשקלון, נעתר לבקשת יחידת הסמים של בית מכס אשדוד והורה על המשך מעצרו.

מדובר בחאג' יחיא זאהר, (50), אזרח ישראלי מטייבה החשוד ביבוא אקדחים, שוקרים חשמליים, וצייני לייזר, האסורים ביבוא תוך שימוש באזרחותו הישראלית על מנת להשתמט מבדיקות ביטחוניות.

מחומרי החקירה עולה כי הוא נתן הסכמתו לביצוע יבוא על שמו במספר מקרים, כאשר אינו מבצע כל פעולה למעט הובלת הסחורה בארץ ולמעשה מטרתו העיקרית היא לסייע ליבואנים בשטחי הרשות הפלסטינית להשתמש בזהותו הישראלית ובכך להתחמק מבדיקה ביטחונית.

בנוסף עלה חשד כבד לביצוע עבירות חמורות על פקודת המכס כמו גם עבירות ביטחוניות על ידי החשוד ומעורבים נוספים תוך חשש לפגיעה חמורה באזרחי ישראל ובביטחון המדינה.

עוד עולה מחומרי החקירה, שהחשוד פעל באופן שיטתי ומכוון לצורך יבוא כלי הנשק האסורים לגורמים עוינים ביו"ש, תמורת קבלת עמלות , תוך שהוא מאפשר שימוש בשמו ובזהותו הישראלית, כאמור, על מנת להסתיר ולהסוות את ייעודם הסופי של הטובין, בזמן שהוא יודע היטב שהם מיועדים להגיע לגורמים עוינים בשטחי הרשות הפלסטינית.