משה כחלון: "נתניהו וגנץ גנבו את הפריים טיים"

שר האוצר משה כחלון בראיון: "בסופו של דבר הציבור יודע מי עבד עבורו, התאמץ ולקח סיכונים בשבילו".

103FM , כ"ט באדר ב תשע"ט

משה כחלון
משה כחלון
צילום: פלאש 90

שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון לא מתרגש מהמדגמים שמראים שמפלגת כולנו בקושי עוברת את אחוז החסימה, תוקף את משה פייגלין ומתגונן בפני האשמות כלפיו בגלל נתוני הגרעון.

"בכל ערב יש לנו ארבעה כנסים", סיפר כחלון בראיון לאלון גל ברדיו 103FM, "רק אתמול היינו בנתניה, חדרה, הוד השרון ומודיעין. אנחנו מקבלים וייבים מצוינים מהשטח".

בנוגע לסקרים שמנבאים לו פחות מארבעה מנדטים, אומר כחלון "בבחירות הקודמות היה לנו בדיוק את אותו דבר. בזמנו קיבלנו בסקרים חמישה מנדטים, אבל בפועל קיבלנו עשרה.

"אין לי ספק שיש פער אדיר בין הסקרים לבין מה שנקבל השנה בקלפי. בסופו של דבר הציבור יודע מי עבד עבורו, התאמץ ולקח סיכונים בשבילו", אמר. "לצערי, חלק גדול מהציבור עוסק בטלפון של גנץ ובמניה של ביבי".

לא רק כלפי הציבור הפנה כחלון טענות אלא גם כלפי התקשורת שנותנת במה רק לבודדים. "הפריים טיים נחטף על ידי גנץ וביבי", זעם. "מפלגות קטנות ובינוניות לא קיימות. ארבע שנים שאני שר אוצר. אני לא יכול להיכנס דקה לפריים טיים ולספר לעם ישראל מה עשיתי עם הדיור? עם החיסכון לכל ילד? עם החיילים? היו פה מאבקים חברתיים קשים בשנים האלה והיו פה גם רפורמות אדירות. אני מוכן לחטוף ביקורת – אבל תנו לנו צ'אנס".

כחלון תוקף את משה פייגלין, יו"ר מפלגת זהות. "הוא רוצה לחסל את כל הגופים הסוציאליים, לבטל את מחיר למשתכן ואת הסיוע מהממשלה. אנחנו לא יכולים להרשות את זה לעצמנו", הבהיר.

"מדינת ישראל יכולה להתעורר בעשירי באפריל עם בנט שידאג להתנחלויות, פייגלין משיחי שרוצה לחסל את כל המוסדות הסוציאליים, סמוטריץ' שהשם יודע מה הוא רוצה לעשות עם ה-D9 לכיוון בתי המשפט והחרדים. זאת הקואליציה שהולכת להיות והם יהיו 32 מתוך 64, כלומר חצי ממשלה תשלט על ידי הגופים האלה שאף אחד מהם לא דואג לסקטור האחר חוץ משלו. אם מפלגת כולנו לא חזקה, נתעורר לביטול קצבאות הנכים, ביטול קצבאות הקשישים ולמלא ביטולים וחיזוקים של סקטורים אחרים".

נתוני הגרעון שפורסמו, בהם דווח כי הגרעון עומד על 9.3 מיליארד שקלים, לא הצליחו להלחיץ את כחלון. "בשנים 2015-2017 אמרו שיש גרעון וזה הסתיים יפה מאוד עם תעודת הצטיינות. בשנת 2018 סיימנו בדיוק ביעד. גרעון מודדים כל שנה ולא כל חודש. אין שום סיבה בעולם שהגרעון יגדל".

"בשנים האחרונות הובלנו כלכלה חברתית והוספנו מליארדים לגופים אזרחיים, אבל מצד שני הוספנו מסילות להרבה שנים קדימה. אין סיבה שהמשק הישראלי לא יהיה במצב טוב". אז האם מדובר בפייק ניוז מטעם מתנגדיו של כחלון? לדעתו כן. "האופוזיט שלי לא אוהבים את המדיניות החברתית-כלכלית, ולכן הם מדברים על גרעון ואומרים שאין ברירה אלא להעלות מיסים, להפסיק את תוכנית מחיר למשתכן ולעצור את החיסכון לכל ילד. הם רוצים את הכסף במקום אחר ולא במקום החברתי".

כמה מנדטים תשיג לבסוף מפלגת כולנו? יו"ר המפלגה ממש לא הסכים להמר, ובכל זאת: "אני מעריך שלא נהיה רחוקים ממספר המנדטים שיש לנו היום".