ביקורת בקהילה היהודית בצרפת על ביקור לפיד

"תמוה בעיני להזמין את אחד מראשי האופוזיציה ימים ספורים לפני הבחירות, אך נראה כי צרפת תעדיף ממשלת שמאל בישראל", אמר מאיר חביב

יוני קמפינסקי , כ"ט באדר ב תשע"ט

מאיר חביב
מאיר חביב
צילום: רפאל לוי

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב מבקר את הזמנתו של יאיר לפיד לפגישה עם נשיא צרפת עמנואל מקרון.

"תמוה בעיניי להזמין את אחד מראשי האופוזיציה בישראל, ימים ספורים לפני הבחירות, אך בסופו של דבר מדובר בהחלטה הגיונית לאור מדיניות החוץ של צרפת כלפי ישראל: קריאה לחלוקת ירושלים, גינויים נגד ההכרה בגולן, גינויים נגד ההתנחלויות ביהודה ושומרון, גינויים נגד קיזוז כספי הטרור לרשות הפלשתינית, הצבעת צרפת, שנה אחרי שנה, בעד החלטת אונסק"ו שמגדירה את הר הבית והכותל המערבי כ'אתר קדוש מוסלמי' בלבד וגינויים על כל פעילות צה"ל בעזה. לאור זאת, אין פלא כי צרפת תעדיף ממשלת שמאל".

"כנציג הצרפתי של אזרחי צרפת המתגוררים בישראל, אני משוכנע כי פגישה זו לא תשפיע כלל על הבחירות במדינת ישראל. תזכורת קטנה: בבחירות לפרלמנט הצרפתי, אני המועמד היחיד מחוץ לצרפת שהצליח לגבור על מועמד מטעם מפלגתו של הנשיא מקרון וזאת עם קבלת 88% (!) מהקולות".

נציין כי לפיד המריא הבוקר לפריז והוא צפוי להיפגש בשעה 16:30 אחר הצהריים (שעון ישראל) עם הנשיא הצרפתי בארמון האליזה. במהלך הפגישה ידונו השניים במצב במזרח התיכון, באיום האיראני ובמלחמה באנטישמיות הגוברת באירופה.