טראמפ: קרב צמוד בבחירות בישראל, שניהם מועמדים טובים

"איראן רצתה להרוג ולהשמיד את ישראל", אמר נשיא ארה"ב באירוע יהודי-רפובליקני, ''כעת אנו מטילים על איראן את העיצומים הקשים ביותר".

ניצן קידר , א' בניסן תשע"ט

Donald Trump
Donald Trump
Reuters

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נאם בפני הקואליציה היהודית הרפובליקנית, התייחס לבחירות בישראל והתגאה בביטול ההסכם עם איראן ובשורת בצעדים שביצע עבור ישראל.

במהלך נאומו שאל טראמפ את הקהל מה דעתו לגבי מערכת הבחירות הישראלית והקהל צעק: 'ביבי ינצח'. טראמפ ענה, "יהיה שם קרב צמוד, מדובר בשני מועמדים טובים".

לפני כן הודה טראמפ לחברי הקואליציה היהודית על תמיכתם בו בבחירות הקודמות וציין כי יש להם תפקיד חשוב ומכריע גם בהתמודדות שלו לקדנציה שנייה בשנה הבאה.

"אני יודע כי הקואליציה היהודית הרפובליקנית תסייע להוביל את המפלגה שלנו לניצחון היסטורי נוסף", אמר טראמפ לנוכחים.

טראמפ הזכיר בין היתר את ההכרה ברמת הגולן, ההכרה בירושלים והעברת השגרירות, שינוי מדיניות הממשל כלפי הבנייה בהתיישבות וכן סגירת הנציגות הפלסטינית בוושינגטון.

באופן מסורתי הבוחרים היהודים בארה"ב נמנים ברובם על תומכי המפלגה הדמוקרטית, אבל טראמפ אמר כי הוא מקווה מאוד שיותר יהודים יתמכו ברפובליקנים, בעיקר בשל ריבוי הצעדים הפרו ישראלים בהם נקט ממשלו.

נשיא ארצות הברית אמר בנאומו כי אם יועצו הבכיר ג'ארד קושנר והשליח למזה''ת ג'ייסון גרינבלט לא ישיגו שלום במזרח התיכון, אף אחד אחר לא ישיג.

"איך לעזאזל תמכתם בברק אובמה? איך לעזאזל תמכתם במפלגה הדמוקרטית?", שאל טראמפ, ''היחסים בין ישראל לארה"ב היו בשפל היסטורי בממשל הקודם. ועכשיו אני יכול לדווח לכם שהמצב השתנה כליל. היחסים בין שתי המדינות מעולם לא היו חזקים יותר".

''בשנה שעברה יצאתי מההסכם הנוראי שנחתם עם איראן. הם רצו להרוג ולהשמיד את ישראל... כעת אנו מטילים על איראן את העיצומים הקשים ביותר, ואיראן אינה באותו מצב כפי שהייתה כשנכנסתי לתפקיד", הוסיף הנשיא.