ארגנטינה: כנס חיזוק לקהילות המותקפות

כנס חיזוק ראשון מסוגו נערך לרבני הקהילות היהודיות בארגנטינה.

ערוץ 7 , ב' בניסן תשע"ט

הרב יחיאל ווסרמן נושא דברים. לצידו, מר שרגא ווילק הרב אליהו המרה
הרב יחיאל ווסרמן נושא דברים. לצידו, מר שרגא ווילק הרב אליהו המרה
צילום: ללא קרדיט

חודש לאחר התקיפה האנטישמית הקשה על רב הקהילה היהודית בארגנטינה התכנסו רבני הקהילות לכנס חיזוק.

רבני קהילות מפרובינציות טוקומן, קורדובה, רוסריו, סנטה פה, צ'אקו, קונקורדיה, קוריינטס, לה פלטה ועוד, התכנסו בימי שלישי ורביעי, במלון הבסטו, שבעיר הבירה בואנוס איירס.

בכינוס שאורגן על ידי המערך לשירותים רוחניים בתפוצות בראשותו של יחיאל וסרמן, נטלו חלק כל רבני הקהילות בארגנטינה בהם הרבנים הראשיים הרב יוסף שחיבר, הרב רבי גבריאל צבי דוידוביץ, הרב רבי יצחק סקה, הרב צבי גרונבלט, הרב רבי אפרים דינס, והרב רבי דניאל אופנהיימר, שבאו לחזק את ידיהם של רבני הקהילות בפרובינציות.

כינוס רבני קהילות הפרובינציות בבואנוס איירס נועד לחזק את הקשר בין רבני הקהילות בפרובינציות עם רבני הקהילות בבואנוס איירס, ובמסגרת המושבים השונים נידונו והועברו הרצאות בענייני חינוך וכשרות, ואתגרי הרבנות בימינו.

כמו כן השתתפו בכינוס נשיא קהילת אמי"ה אריאל איצ'באום, ונשיא וועד הקהילות בארגנטינה הרב אליהו המרה, שהביעו שביעות רצון על כינוס הרבנים הראשון מסוגו בארגנטינה, והתחייבו כי הקהילה היהודית אמי"ה תמשיך לפעול לקיום הקהילות והחיית החיים היהודים בכל רחבי ארגנטינה.

רבני הקהילות בפרובינציות הודו למערך לשירותים רוחניים בתפוצות על ארגון ימי הכינוס. נקבע כי במהלך השנה הקרובה יתקיימו כינוסים נוספים במטרה לאחד את כל הקהילות בארגנטינה על מנת לחזק את היהדות האורתודוקסית בכל רחבי ארגנטינה.