הפלג הירושלמי: לא מצביעים בבחירות

כ- 40 אלף בעלי זכות הצבעה חרדים הנמנים על הפלג הירושלמי לא יצביעו בבחירות. הרב שולזינגר מסביר: "לא נצביע למי שתמכו בחוק הגיוס".

בני טוקר , ב' בניסן תשע"ט

לא מצביעים. מחאת הפלג הירושלמי
לא מצביעים. מחאת הפלג הירושלמי
צילום: אלרון זבטני/TPS

לא מצביעים בבחירות

הרב טוביה שולזינגר, מרבני 'הפלג הירושלמי' ו'סיעת בני תורה' מסביר בראיון לערוץ 7 מדוע גם במערכת הבחירות הנוכחית כמו במערכת הקודמת, אנשי "הפלג" לא ישתתפו בבחירות.

לדברי הרב שולזינגר, אין כיום אף מפלגה חרדית שניתן לסמוך עליה, "כל המפלגות עשו יד אחת לחסל את הישיבות ואת עולם התורה לכן כולם פסולים אצלנו".

הרב שולזינגר מסביר מדוע אנשי הפלג לא יתמכו במפלגה שאמורה היתה להיות ביתם הפוליטי, יהדות התורה: "הם מכנים את עצמם יהדות התורה והשבת. אבל מה הם עשו למען היהדות? נתנו לנו את הכותל הרפורמי, ומה הם עשו למען התורה? הביאו את חוק הגיוס, ומה הם עשו למען השבת? רק חילולי שבת המוניים. מי שמצביע בבחירות האלה נותן כוח בידי קבלני החיסול של עולם הישיבות".

לדבריו, בניגוד לנטורי קרתא, הפלג הירושלמי קיבל החלטה נקודתית לא להצביע בבחירות הנוכחיות ולא הכרעה עקרונית על החרמת הבחירות.

"העדה החרדית מאז קום המדינה דגלו בשיטה שלא הולכים להצביע. כאן זה עניין אחר. בעבר הצבענו לאגודת ישראל או דגל התורה. היום אותם נציגים בגדו בשליחותם ולא הולכים בדרכו של הרב שך", קובע הרב שולזינגר.