השומרון יפשוט על אשדוד

מאות מתושבי השומרון יעברו בית בית כדי להביא מצביעי ימין לקלפי, מחשש לאדישות שתביא לניצחון השמאל

ערוץ 7 , ג' בניסן תשע"ט

זזים ימינה
זזים ימינה
צילום: רועי חדי

תושבים מהשומרון יפשטו ביום הבחירות על העיר אשדוד במטרה לשכנע מצביעים לצאת מהבית, לממש את זכותם הדמוקרטית ולהצביע בבחירות עבור אחת ממפלגות הימין.

מנהיגי היישובים בשומרון השתתפו בכנס הכנה עם שר המדע אופיר אקוניס, ראש המועצה האזורית יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון.

"אנחנו כרגע בהפסד", הזהיר אקוניס. ''המחקר האחרון שעשינו הגיע אלינו אתמול בצהרים, אין יותר ויכוח אם בונים 500 יחידות דיור או 50 בהתיישבות, יש ויכוח איך עוצרים את הנסיגה שתביא ממשלת השמאל, זה לא קמפיין געוואלד, זה געוואלד".

שר המדע התריע מפני האדישות במחנה הלאומי, ''זו המלחמה על הבית כפשוטו, על הסלון ועל המטבח ועל חדרי הילדים, ולא תהיה להם שום בעיה לפנות והם גם אומרים את זה ביושר".

ראש מועצת שומרון דגן אמר כי "מערכת הבחירות הזו בדיוק הפוכה מהבחירות של 2015. אם בזמנו הימין היה בהיסטריה והשמאל היה באופוריה, היום זה בדיוק הפוך.

''עקב הסקרים האחרונים שב"ה נראים טוב, הימין נכנס לאופוריה והשמאל נכנס להיסטריה וזו בדיוק הבעיה, כי גם אם בסקרים יש לנו יתרון, יש לנו 2 בעיות. אחת: מספיקה מפלגה אחת או שתיים שלא יעברו את אחוז החסימה והתוצאה היא שיש רוב לשמאל, דבר שני אם חס וחלילה האווירה הטובה שיש בימין שהימין בטוח מנצח גורמת שאנשים נשארים בבית והאווירה של היסטריה והפאניקה של השמאל גורמת שכולם מגיעים להצביע, השמאל עולה לשלטון. אנחנו עלולים לקבל את 92', ואוסלו 2 ועקירת ישובים בלי ששמנו לב", כך דגן.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ סיפר "אני ויוסי התלבטנו רבות אם לסייע הפעם, על אף הביקורת הרבה שיש לנו על הממשלה הזו, והחלטנו שנלך על זה. מכיוון שאין לנו את הפריבילגיה לקחת את הסיכון שהממשלה הזו תיפול".