בדקה ה-93: בית"ר תישאר בליגת העל?

למרות פיגור ויכולת רעה על כר הדשא, שער דרמטי של דוד קלטינס קבע ניצחון גדול לבית"ר ירושלים על יריבתה המרה הפועל תל אביב

נרי וייס , ג' בניסן תשע"ט

אוהדי בית"ר (ארכיון)
אוהדי בית"ר (ארכיון)
צילום: פלאש 90

רק לפני שלושה שבועות הייתה זו הפועל ת"א שהייתה קרובה לירידת ליגה. רק לפני שלושה שבועות הייתה זו הפועל תל אביב שניצחה במשחק גורלי עבורה מול בית"ר ירושלים באצטדיונה הביתי עם שער של אחמד עבד בתוספת הזמן שהבטיח את הישארותה בליגת העל.

שלושה שבועות אחרי והיוצרות התהפכו. בית"ר היא שבתחתית הטבלה ובסכנת ירידת ליגה, כשזו הייתה חייבת ניצחון הערב (שני) בכדי לנשום מעט אוויר במאבקי התחתית.

זה אמנם הלך לה קשה וההתחלה לא בישרה טובות, אבל הסיום היה מתוק.

מהלך גדול של האדומים המארחים בדקה ה-42, לפני הירידה להפסקת המחצית הגיע לקאיו וזה מקרוב כבש וקבע 0:1 לזכות התל אביבים.

במחצית השניה הלכו התל אביבים אחורה ואפשרו לירושלמים לתקוף ולהגיע להזדמנויות. בדקה ה-69 הם גם באו על שכרם. אחרי טעות שיפוט לרעתם נוספת העונה, במחצית הראשונה, הפעם השופט פסק לבעיטת עונשין מ-11 מטרים אותה כבש פלומן והשווה את התוצאה.

בדקה ה-93 כשהכל היה נראה כמו בדרך לפרידה כידידים, הגיע דוד קלטינס ונגח לקורה ופנימה. הגול נתן את האות לחגיגות הירושלמים שחוגגים פעם שניה הערב על התל אביבים - אחרי הניצחון במשחק הכדורסל יותר מוקדם הערב.

בית"ר זוכה בשלוש נקודות חשובות מאוד עבורה שככל הנראה משאירות אותה בליגת העל עונה נוספת, כשהיא במקום התשיעי במרחק 6 נקודות מהקו האדום.

הפועל? זו בעיקר אולי יכולה לבשר על המפלה הצפויה מחר במערכת הבחירות למפלגות השמאל. בכל זאת, כך בדיוק היה בפעם שעברה שזו הפסידה לבית"ר ירושלים ערב יום הבוחר. יקרה גם הפעם?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il