הימין האירופי מתאחד

מפלגות ימין לאומניות באירופה הודיעו כי יתאחדו לקראת הבחירות לאיחוד האירופי בחודש הבא. "רוצים לתקן ולשנות את מאזן הכוחות בתוכו"

ניסן צור , ד' בניסן תשע"ט

האיחוד האירופי
האיחוד האירופי
צילום: אייסטוק

לקראת הבחירות לפרלמנט האירופי בסוף חודש מאי: מפלגות הימין באירופה מתאחדות למפלגה אחת, במטרה להגביר את כוחו של הימין באירופה.

סגן ראש ממשלת איטליה, מתיאו סלביני ממפלגת הליגה הצפונית באיטליה, הודיע על הקמת איחוד מפלגות ימין באירופה שתכלול מלבד מפלגתו גם את "אלטרנטיבה לגרמניה", את "מפלגת הפינים" הלאומנית, ואת "מפלגת העם" מדנמרק.

לדברי סלביני הם מקווים כי עד לבחירות לפרלמנט האירופי ב 26 במאי, יצטרפו לאיחוד גם מפלגות ימין נוספות מרחבי אירופה. האיחוד של מפלגות הימין אמור להיקרא "הברית האירופית לעמים ולאומים" והם מקווים כי האיחוד יסייע להם לזכות בכמות גדולה של קולות שיסייעו להם לשנות את מאזן הכוחות בפרלמנט האירופי.

יו"ר מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה", יורג מיוטן, אמר כי "אנחנו רוצים לתקן את האיחוד האירופי ואת הפרלמנט האירופי, מבלי להביא להריסתם. אנו רוצים להביא שינוי רדיקלי". הוא אמר כי לפחות 10 מפלגות אמורות לקחת חלק באיחוד מפלגות הימין באירופה. על פי חוקי האיחוד האירופי, כל איחוד חייב להכיל לפחות 25 חברי פרלמנט משבע מדינות שונות.

מתאו סלביני עצמו נשא נאום תחת שלט עם הכותרת "שכל ישר באירופה! האנשים מתעוררים!" ואמר כי מטרת איחוד מפלגות הימין היא להפוך לקבוצה הפרלמנטרית הגדולה ביותר בפרלמנט האירופי, "על מנת שנוכל לשמר את גבולותיה החיצוניים של אירופה, את התרבות וההיסטוריה שלה" אמר סלביני.

מרבית המפלגות באיחוד החדש מתנגדות בתוקף להגירה המוסלמית למדינות אירופה ודורשות לסגור את גבולות האיחוד לכניסת מהגרים.