אכזבה ברשות הפלסטינית

ברמאללה הגיבו להפסדו של בני גנץ: "הישראלים אמרו לא לשלום וכן לכיבוש. רק 18 חברי כנסת תומכים בהקמת מדינה פלסטינית בקווי 67".

חזקי ברוך , ה' בניסן תשע"ט

גנץ
גנץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת מאוכזב מההפסד של יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ בבחירות לכנסת ה-21.

"הישראלים הצביעו לשמר את הסטטוס קוו", אמר עריקאת. הם אמרו לא לשלום וכן לכיבוש. רק 18 מתוך 120 חברי כנסת תומכים ברעיון שתי המדינות בקווי 67'".

לטענת עריקאת, ''זוהי תוצאה של התרבות בישראל. עכשיו לקהילה הבינלאומית אין כל תירוץ. חייבים להפסיק לשתף פעולה עם הכיבוש והאפרטהייד".

גנץ עצמו התייחס הבוקר (רביעי) לתוצאות הבחירות וביקש לחזק את חברי סיעתו על אף שלא נראה שהם אלה שיובילו את הממשלה הבאה. ''חברים בוקר טוב. כן, בוקר טוב! הדיווחים מספרים את סיפורם הלא סופי", אמר גנץ.

''אמנם מסתמנים שמים קודרים אך אין בהם שני דברים. 1) אין בהם דבר סופי שכן יתכן ויהיו תנועות אלקטוראליות ויתכן ונוכל לפתח מהלכים פוליטיים כאלו או אחרים. 2) בוודאות אין בהם בכדי להסתיר את שמש התקווה אותה הענקנו לעם ולחברה בישראל.

''הם, בוחרינו, ביקשו תקווה ואנחנו נתנו להם אותה. הם רצו דרך אחרת ואנחנו שרטטנו אותה. אז חברים, 'בנפול אוייבך אל תרא ובגוברו אל יירך ליבך'''.

גנץ הוסיף, ''לכן אנחנו לא ניסוג מחובתנו הציבורית לייצג למעלה ממיליון אזרחים שביקשו מאיתנו משהו אחר. הישג היסטורי חסר תקדים באמתחתנו. יש לנו על מה להיות גאים ונהיה כאלה''.