אייכלר: התוצאות מעידות - אין "זליגה" חרדית

ח"כ אייכלר טען הבוקר כי אין זליגה משמעותית של קולות חרדיים למפלגות לא חרדיות, "קרוב לחצי מיליון בוחרים הפריכו את התחזיות"

מיכל לוי , ו' בניסן תשע"ט

חבר הכנסת ישראל אייכלר יהדות התורה
חבר הכנסת ישראל אייכלר יהדות התורה
צילום: הלל מאיר/TPS

על רקע העלייה בכוחה של יהדות התורה הדף ח"כ ישראל אייכלר את הדיווחים לפיהם נרשמה זליגה של קולות מהמפלגות החרדיות לטובת מפלגות חילוניות.

"אפשר לסכם כי כל אלה שאמרו שהציבור החרדי הצעיר כבר לא נשמע לגדולי ישראל – שקר ענו באחיהם. למעשה, התברר שיהדות התורה צמחה באופן משמעותי, ואף עלתה במספר המנדטים", אמר.

"זאת בשעה שאחרים ניבאו שחורות. כל האמירות כביכול לתקשורת ולסוקרים כי עשרים וחמישה אחוז מהחרדים יצביעו למפלגות חילוניות, הופרכו לחלוטין. למפלגות החרדיות היו קרוב לחצי מיליון בוחרים. ברגע האמת - האמת ניצחה", הוסיף אייכלר.

בדבריו עקץ אייכלר גם את אלו שלא הגיעו להצביע אך ניגשים לבקש סיוע ועזרה מחברי הכנסת החרדיים. "ישנם שהשתמטו ולא הצביעו ולא התייצבו בקלפיות. זה לא ימנע מהם לתבוע מאתנו מה לעשות ואיך לנהוג. הם גם יעמדו ראשונים בתור לבקש מאתנו את כל צרכיהם. אנחנו נשמח לעזור גם להם. אבל הללו בטלים בשישים לעומת צבאות ה' של קרוב לחצי מיליון יהודים בוחרי הנציגים החרדים, שקידשו שם שמים ברבים בהצלת הדור מגזירות השלטון החילוני והתייצבו בקלפי להצביע ג' על פי קריאת גדולי ישראל: "מי לה' אלי".

ח"כ אייכלר פנה לפעילים ולמצביעים: "למאות אלפי הבוחרים שלנו, להם הכבוד, להם התהילה כי הם נתנו כבוד לתורה. בזכות זה יזכו לכל הברכות של הצדיקים".