מחיר ההצלחה: מאמן חדרה נשאר

אחרי שהעלה אותה אל ליגת העל, הביא אותה לפלייאוף העליון ולחצי גמר גביע המדינה - מאמן הפועל חדרה ניסו אביטן ממשיך בקבוצה

נרי וייס , ו' בניסן תשע"ט

אביטן עם ראשי חדרה
אביטן עם ראשי חדרה
צילום: דוברות הפועל חדרה

נשאר בבית. 10 ניצחונות, 6 תוצאות תיקו, 13 הפסדים ו-36 נקודות, זהו מאזנה של העולה החדשה והמפתיעה לליגת העל העונה עד כה, הפועל חדרה.

ההצלחה האדירה של חדרה שעלתה אל ליגת העל וכבר בעונתה הראשונה הגיעה לפלייאוף העליון ולמעמד חצי גמר גביע המדינה בכדורגל תוך תצוגות כדורגל יפות, הביאה להתעניינות גדולה מצידן של לא מעט קבוצות בכירות לחומר האנושי של הקבוצה - שחקנים ומאמנם, ניסו אביטן.

גם אחרי שמכרו בחלון ההעברות של חודש ינואר את שניים מהכוכבים שלהם העונה, קווין טאפוקו להפועל באר שבע ופרדי פלומן לבית"ר ירושלים, המשיכה חדרה לצבור תאוצה ולאסוף נקודות והשם הבא שהיה אמור לעבור משם לקבוצה גדולה היה מי שדאג לכל זה - המאמן ניסו אביטן.

אביטן הוזכר כמועמד להגיע לבית"ר ירושלים במקומו של ניר קלינגר שיסיים את תפקידו בסיום העונה, אך היום (חמישי) הודיע המאמן של חדרה כי הוא ממשיך לעונה נוספת בקבוצה אליה הגיע קצת אחרי תחילת העונה שעברה.

אביטן בן ה-47 הגיע לחדרה מהפועל באר שבע, שם אימן את מחלקת הנוער, וכבר בעונתו הראשונה בקבוצה העלה אותה אל ליגת העל בכדורגל אחרי 38 שנים בליגות הנמוכות. אחרי שרשם בעונתו הראשונה כמאמן בוגרים בליגת העל הישגים אדירים עם הקבוצה הקטנה מחדרה, היום האריך אביטן את חוזהו בקבוצה בעונה נוספת ובכך ישלים בסך הכל 3 עונות במועדון.

היועץ המקצועי הבכיר בקבוצה, אורן גולן אמר במעמד החתימה כי "החיבור בין חדרה לניסו הוא חיבור טבעי ומדהים. זה הרבה מעבר לתוצאות המצוינות שהשגנו. ניסו הוא חלק מחדרה ואנחנו מאוד מאוד שמחים שהוא ימשיך להיות חלק מהמועדון שלנו עונה נוספת. יחד אני בטוח שננסה לשבור שיאים נוספים ונציב לעצמנו אתגרים חדשים".

ניסו אביטן עצמו אמר לאחר החתימה כי הוא מאושר להישאר במועדון. "החיבור בינינו עשה טוב לשני הצדדים. אני מרגיש פה בבית והכי טבעי לי בעולם להישאר בחדרה שנה נוספת".

גם יו"ר הקבוצה, יקיר שוורץ, ברך על החתימה של אביטן לעונה נוספת בקבוצה כשאמר: "ניסו אביטן והפועל חדרה הפכו לשמות נרדפים. אנחנו מאוד מרוצים מהמשך הרומן ואני מאוד מקווה, ואפילו די בטוח, שיחד נמשיך לבנות את המועדון בצורה טובה ונכונה ונשאף אפילו להיות טובים יותר בעונה הבאה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il