נערכים לחיים

מאות בחורים המסיימים את לימודיהם בישיבות ההסדר והמכינות התורניות השתתפו בכנס משתחררים בתל אביב.

ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ט

כנס המשתחררים
כנס המשתחררים
צילום: יח''צ

מאות בחורים המסיימים את לימודיהם בישיבות ההסדר והמכינות התורניות השתתפו היום (ה') בכנס המשתחררים השני.

הכנס התקיים במכללת דעת אריאל בת"א המכשירה צעירים דתיים במקצועות מעשיים-טכנולוגיים.

"על אף האפשרות של הבחורים ללכת לכנס המשתחררים של משרד הביטחון בגני התערוכה, רבים מעדיפים להגיע דווקא לכנס שלנו", מספר רכז הבוגרים במכינות התורניות, אסף שור. "בשנה שעברה הגיעו לכנס לא יותר מ-200 בחורים והיום אנחנו מארחים כאן כ-500 בחורים. בשונה מהכנס הכללי, הכנס שלנו מתייחד בהיותו כנס משתחררים ערכי. לא רק מה אני מקבל ומה הזכויות שלי אלא גם איך אני בונה את יראת השמיים שלי בחיים שאחרי הישיבה והמכינה".

בכנס התקיימו מושבים שונים שעסקו בהכנה הצעירים לחיים שאחרי השחרור. שילוב תורה ואקדמיה, שיחות על זוגיות, תיכנון כלכלי נבון וכיצד לחיות חיים של שליחות ואידאלים בעבודה חינוכית, וקריירה במגזר הביטחוני או בשירות המדינה.

בין הדוברים השונים ניתן למנות את הרב אוהד תירוש, הרב משה רייס מהקרייה האקדמית אונו, הרב יוסף צבי רימון ראש בתי המדרש במרכז האקדמי לב והמפכ"ל לשעבר רוני אלשיך.

הרב רייס שוחח עם הבחורים ואמר להם כי "מתוך תפיסת העולם המחברת את התורה לחיים עצמם ומאירה את השגרה, אנו מציעים לסטודנטים שלנו ליווי צמוד מראשית תהליך ההרשמה ללימודים ועד קבלת התואר ותחילת העבודה. הליווי הזה מעניק לסטודנטים הדתיים ערך מוסף על הלימודים עם כלל הסטודנטים האחרים: קהילה, בית מדרש, פעילויות וסיוע בכל בעיה שעומדת על הפרק".

ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר, מולי יסלזון: "יציאה מבית המדרש לחיי המעשה ממשיכה את השפעת חיי התורה והקדושה בחיים עצמם. תלמידינו בישיבות ובמכינות ימשיכו, כל אחד בדרך המיוחדת לו, לפעול עם אל בכל מעשי ידיהם ויפיחו רוח טהרה וקדושה בכל אשר יפנו".