מינה צמח: אנשים שיקרו לנו

מנו גבע ומינה צמח הגיבו לתוצאות השגויות במדגם שנגרמו לטענתם בגלל הטעייה מכוונת מצד בוחרי הליכוד

ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ט

מינה צמח
מינה צמח
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

"אנשים שיקרו אותנו במדגמים. יש לי כאב על מה שקורה בחברה הישראלית, כמובן לא בקרב כולם, בקרב מעטים". כך אמרה הבוקר מינה צמח ל"חדשות הבוקר", אחרי שהמדגם שלה הראה על הובלה של מפלגת כחול לבן על פני הליכוד.

"הרעיון הזה של לדפוק את הטלוויזיה, את ערוץ 12, מפני שהוא מציג דברים שלא לטעמם של חלק מהאנשים, אז הם הולכים ודופקים אותם. הם יודעים כמה אנחנו עובדים קשה על המדגמים, כמה הלוגיסטיקה קשה, אז בגלל קפריזות? התקשר איתי מהנדס, בחור עם השכלה, שכאב לו הלב והוא פתאום הרגיש איזו חרטה, הוא רצה לדבר איתי ולספר לי למה עשו את זה".

"לי שלחו תמונה שבחור הפיץ בפייסבוק, שמראה שהוא נכנס לקלפי האמת ומצביע מחל, נכנס לקלפי המדגם, מצביע על השלט של חדשות 12 ושם כחול לבן. זה פשוט מדהים. אני חושב שמי שצריך להרגיש נקיפות מצפון ולהרגיש רגשות אשמה זה אותם אנשים ששיקרו".

"יש לי תחושה אישית, עבדנו כל כך הרבה על המדגם הזה ועל הלוגיסטיקה, ופתאום לשקר אותנו, זה באמת באמת הרגיז אותי. יש לי כעת מחשבות על מה שקורה בחברה הישראלית, על הקיטוב הנורא שקרה לנו. אנשים מוכנים לשקר בגלל הקיטוב הזה. אני בהחלט מתכוונת לעשות מחקרים עכשיו דווקא בנושא הזה של הקיטוב בחברה הישראלית".

מנו גבע הוסיף, "צריכים לחשוב שוב בצורה יצירתית. אני מודיע כאן שהשיטה הזאת כבר לא רלוונטית מבחינתי, חד משמעית".