נתניהו: "תודה לך ישראל יצחקי, נזכור אותך תמיד"

ראש הממשלה נתניהו הביע צער על מותו של ישראל יצחקי, מגדולי הזמרים הישראלים בשנות ה-50, שהלך לעולמו בגיל 93.

ערוץ 7 , ו' בניסן תשע"ט

נר נשמה
נר נשמה
thinkstock

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער על פטירתו של הזמר ישראל יצחקי, מגדולי הזמרים הישראלים בשנות ה-50, שהלך לעולמו בגיל 93.

"גם אני מרכין ראש על פטירתו של ישראל יצחקי ז״ל, ששיריו ליוו אותנו ואת מדינתנו במשך שנים ושמור להם מקום בליבנו גם היום. גדלתי כמו רבים מכם על 'סימונה מדימונה' ועל 'אבאל'ה בוא ללונה פארק'. תודה לך ישראל יצחקי! נזכור אותך תמיד".

בין להיטיו של יצחקי - "סימונה מדימונה", "משמר הגבול", "לחתונה הלכתי", "אבאל'ה בוא ללונה פארק", "שיר הבוקרים" ו"סבא פיקולינו".

בסוף שנות השישים ולמרות הצלחתו בישראל, עבר יצחקי לאוסטרליה ושינה את שמו ל"רל קיי". בשנת 1978 לקה בדלקת קרום המוח ובעקבות מחלתו שותק בפלג גופו השמאלי ומיתרי הקול שלו נפגעו.

ב-1985 שב לישראל בעקבות פטירתה של אחותו. לרגל יום הולדתו ה-85 ולרגל זכייתו בפרס אקו"ם, שהוענק לו על תרומתו "לזמר העברי הקל בראשית דרכו" נערך לו ב"צוותא" ערב מחווה.

יושב ראש איגוד אמני ישראל, יענקל'ה מנדל, פרסם הודעה בעקבות מותו: "שיריו האהובים של ישראל, כמו 'סימונה מדימונה' 'אבא'לה בוא ללונה פארק', 'שיר הבוקרים', 'סבא פיקולינו' ועוד, ימשיכו להיות חלק מפס קול חיינו".